משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 28/07/2021      נשאל על ידי: יצחק
האם הבנקים מחשבים לצורך הערכת הכנסות מלגות וקצבאות כשהם המרכיב העיקרי של ההכנסות? [email protected]
תשובה:

בוקר טוב יצחק,

האמת שלשאלה הזו אית תשובה חד משמעית. בעניין הקצבאות זה מאוד תלוי בסוג הקצבה והאם היא לצמיתות או לא.

בעניין המלגות, גם כאן, הבנק בוחן את גובה המלגה ואת האישורים הרלוונטים שניתן לקבל לטובת הוכחת קבלת המלגה.

בשני המקרים, הבנק תמיד יצליב את אישורי ההכנסה לכניסה הפיזית של הכסף לחשבון הבנק וירצה לראות 100% התאמה.

בברכה, 

תאריך: 27/07/2021      נשאל על ידי: אורי
שלום רב , הצעה לתמהיל משכנתא על סך 410 א"ש (כפול 2, כי ממשכן גם דירה קיימת באותו סכום - עם מסלול דומה ורק יקר יותר ב0.25 %) 136 א"ש - פריים -0.8, 25 שנה. 136 א"ש - משתנה אג"ח + 3, 15 שנה. ו138 א"ש - קל"צ 2.42 , 15 שנה. מה דעתך על הריביות? האם האג"ח + הוא שווה, או שלנסות לבקש משתנה צמודה למדד בלי אג"ח ? . תודה רבה .
תשובה:

אורי שליום,

על פניו הריביות בהחלט סבירות. בעניין התמהיל עצמו, אין לי יכולת לתת לך תשובה, הבחינה לבניית תמהיל מקיפה ויש לקחת מספר משתנים ועוד בחשבון. כמובן שזז עבודה של יועץ משכנתאות ואם אתה לא בטוח בעצמך ברמת התמהיל, ממליץ לך להעזר ביועץ משכנתאות.

תאריך: 22/07/2021      נשאל על ידי: הלל מולד
שמעתי שאמרת שהלוואת זכאות לא נחשבת כאחוזי מימון, כלומר אם אני קונה בית במיליון ויש לי 200 אלף זכאות, אני יכולה לקחת 750 אלף + 200 אלף בזכאות כלומר 95% מימון! שאלתי המון יועצי משכנתאות ואמרו שבחיים לא שמעו על זה.
תשובה:

הלל שלום,

מעולם לא אמרתי כזה דבר לעולם ואין לי מושג איפה שמעת ובאיזה הקשר. 

אבל אני אשמח לעשות לך סדר:

דבר ראשון יש הבדל גדול בין הלוואות הזכאות או תוספת ניקוד להלוואות הזכאות מכל מיני סיבות לבין מענקים כגון מענק מקום. 

הלוואת הזכאות ממשרד הבינוי והשיכון הינה הלוואה שניתנת בריבית קבועה צמודת מדד כאשר הריבית שתתקבל לא תעלה על 3% ובפועל תהיה ממוצע ריביות (לדיור) מינוס 0.5%. ככל שהתקופה תתקצר, ,כך גם הריבית. 

 הלוואת הזכאות הינה חלק מההלוואה ברמת אחוז המימון ובשום מצב לא מהווה עבור הלווה הון עצמי וגם לא מענק. מענק מקום לצורך העניין זה סכום שמקבלים עליו לא משלמים החזר חודשי, אך גם הוא יחושה כחלק מאחוז המימון המקובל.

הלוואות מקום במחיר למשתכן מאפשר בחלק מהמקרים להביא הון עצמי נמוך מ 100,000 ש"ח לרמה של 60% ש"ח. 

בנוסף, כספי הזכאות אינם כספי בנק, הם כספי מדינה והבנק הינו צינור שמעביר את הכסף ולכן לבנק אין הקצאת הון על הכספים האלה וזו הסיבה שברמת מחיר הכסף לבנק אפשרות לא ליחס חשיבות לכספי הזכאות והמענקים באחוז המימון. כמובן שזה עניין של התנהלות מול הבנק.

הדבר היחיד שבטח בילבל אותך, זה הדבר הבא: 

בתאוריה וברמת הפוטנציאל, כספי מענק + כספי זכאות יכולים להגיע עד לסכום של 95% משווי הנכס לבטוחה. היום הדבר לא מתקיים כי מחירי הדירות בשמיים.

בעבר, שמחירי הדירות היו נמוכים משמעותית, במקרים מסויימים הלוואת הזכאות והמענקים שלהם היו זכאים חלק מהרוכשים הגיעו יחד לאחוז גבוה משווי הנכס ובכך אחוז המימון היה יכול לעבור את המקובל עד לרמה של 95% במידה ולא היה מעורב כספי בתמונה. 

דרך אגב, ניתן היה לראות זאת עד לא מזמן בתוכנית חומש של המגזר האתיופי, בחלק מהמקרים ברמת הפוטנציאל היה ניתן להגיע לאחוז מימון מאוד גבוה של עד 95%  בעקבות המענקים והזכאות להם היו חלק מהרוכשים זכאים.

תאריך: 21/07/2021      נשאל על ידי: רוני דנן
בעת ביצוע מיחזור משכנתה , בהנחה שאני רוצה סכום גבוה יותר מיתרת המשכנתא הקיימת (ולא עובר את 50% מערך הבית) הריביות למשכנתא החדשה יגזרו כריבית להלוואה לכל מטרה או כהלוואה לדיור ?
תשובה:

היי רוני, 

אם התוספת על הנכס הקיים הינו למטרת מגורים וכספי המשכנתא מועברים למוכר - צד ג', המשכנתא תחשב לדיור. כל אופציה אחרת שהכסף מגיע אלייך לחשבון ההלוואה תוגדר "כל מטרה".

תאריך: 21/07/2021      נשאל על ידי: שגיא
כיצד לרכוש נכס ללא הון עצמי?
תשובה:

או או השאלה הכי קצרה שנשאלה עד היום עם התשובה הכי ארוכה שיכולה להיות...

התשובה לצערי לא תהיה בפורום שכזה. זה עולם ומלואו.

1. ניתן לקבל פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות לטובת בחינת התכנות לרכישת נכס ללא הון עצמי.

2. אם התחום מעניין אותך זה משהו ששווה לך לבוא וללמוד. מכללת פסגות, תדבר איתם. ממליץ בחום בחום. 

תאריך: 20/07/2021      נשאל על ידי: אלעד
מוטי שלום, 1. כאשר משדרגים בית וטרם נמכר הבית הקודם, ניתן לקבל מימון של 70% ולהתחייב למכירת הבית הקודם תוך שנה וחצי. מה קורה אם לא מצליחים למכור? 2. במחזור משכנתא שהמסלול הקבוע הוא 20%, האם ניתן להשאיר את היחס הזה ולא להרחיב את המסלול הקבוע ל- 33%? תודה
תשובה:

אלעד שלום,

1. עניין ההתחייבות הינה מול רשויות המס. בטופס דיווח לרשויות המס מוצהר שמדובר בדיור חלופי. אי מכירת הנכס בזמן הנדרש יגרור מעבר לתשלום מס הרכישה תשלומי ריביות והצמדות שהם מעבר.

2. בגדול התשובה היא כן ברמה הרגולטורית. יחד עם זאת, הבנקים יכולים להקשות או לחילופין לאשר זאת  ולהעלות ריביות במסלולים אחרים במידה וזה פוגע להם ברווחיות. 

תאריך: 20/07/2021      נשאל על ידי: י.כהן
בהמשך המדד באתר מקרקעי ישראל בתופס המכרז של הקבלן מול המדינה כתוב: דרך ההצמדה: נקבע בחוזה כי המדד החדש הוא המדד של החודש שבו מבוצע התשלום, על מוכרה לתת לרוכש הדירה אפשרות סבירה לשלם את הפרשי ההצמדה, כשהרוכש אינו יכול, באופן אובייקטיבי, לעשות את ההתחשבנות הסופית במועד שנקבע בחוזה לביצוע התשלום. במקרה זה, רק אם הרוכש אינו עומד בתשלום ההפרשים לאחר 24 ימים מיום הדרישה של המוכר, ניתן לראות באי התשלום הפרה ולחייב אותו בריבית פיגורים. הדברים אמורים, בשינוים המחויבים, גם לגבי הצמדת ההחזרים שעל ה מוכר לבצע, לפי החוזה. עוד כתוב שם: ריבית פיגורים: מוכר, הקובע כריבית פיגורים ריבית שמגלמת בתוכה גם הפרשי הצמדה כמו , למשל, ריבית שתאגיד בנקאי גובה על חריגות מהחשבון, ריבית פיגורים לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה או ריבית חשכ"ל, אינו רשאי לדרוש בנוסף לכך גם הפרשי הצמדה. כמו כן, אין להוסיף לריבית רכיבים נוספים כמו עמלות או תשלומים אחרים. עד למועד שבו יותקנו תקנות לפי ס' 5ב לחוק המכר )דירות(, ריבית פיגורים לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה תהא הריבית בשיעור המקסימלי שמוכר רשאי לכלול בהסכם. כמו כן, על שיעור ריבית הפיגורים להיות הדדי ולחול הן על תשלומים שעל המוכר לשלם לרוכש )למשל, איחור של המוכר בתשלום פיצוי בגין איחור במסירה( והן על תשלומים שהרוכש צריך לשלם למוכר. הקדמת תשלומים: רוכש המבקש להקדים את מועדי התשלומים למוכר, ביחס לאמור בסעיף א' לעיל [=תשלום התמורה], יקבל את אישור המוכר להקדמת התשלומים. במקרה שהקדים הרוכש תשלומים כאמור, ישלם הרוכש את התשלום בצירוף הפרשי הצמדה למועד בו בוצע התשלום , והמוכר לא יגבה הפרשי הצמדה נוספים וריבית בגין תשלום זה. מה כוונת המשפט: "יקבל את אישור המוכר", זה המלצה למוכר או חיוב?
תשובה:

בוקר טוב,

בגדול הקדמת תשלומים בשונה מהמתווה שכתוב בחוזה דורש אישור מהמוכר / קבלן. במידה וכן אושר להקדים תשלומים מדד תשומות הבנייה אמור להיות רק על יתרת החוב.  

ממליץ להתייעץ עם עורך דין על מנת לקבל תשובות מדוייקות ברמה המשפטית. 

תאריך: 19/07/2021      נשאל על ידי: אשר
מעניין אותי מאוד לשאול אם לוקחים שליש פריים הריבית זולה ואם לוקחים 2/3 פריים הריבית יקרה האם אחד שלוקח 45 אחוז פריים הריבית תהיה יקרה או זולה יותר או משהו באמצע והאם ניתן לחלק את המסלול פריים ל 2 חלקים אולי במספר שנים אחרות ולקבל לפחות שליש פריים זול והשליש השני יותר יקר בלי לייקר את כל ה 2/3 תודה רבה [email protected]
תשובה:

אשר שלום, 

הנה לך קישור למאמר בו אתה יכול לראת שבהחלט ניתן לפצל את ריבית הפריים למספר מסלולים וכמו כן, סרטון הסבר ברמה האסטרטגית כיצד לבחון כדאיות בין  עד 1/3 בפריים או יותר  - לחץ כאן

תאריך: 19/07/2021      נשאל על ידי: משה
שלום מוטי שמעתי שיש כוונה לבנק ישראל למנוע מצב בו משכון דירה קיימת יחשב כהון עצמי לצורך רכישת דירה נוספת. האם ידוע לכם האם המהלך באמת עומד לצאת לפועל? יש מקום להזדרז כעת ולמשכן נכס קייים לצורך רכישת דירה חדשה? תודה!
תשובה:

משה שלום,

קשה לי לראות שיבוצע מהלך בו לא יהיה ניתן לקחת הלוואות על נכס קיים לטובת רכישת דירה נוספת, זו זכות בסיסית. יחד עם זאת, בהחלט יכול להיות מצב בו מחיר הכסף יעלה משמעותית עד לרמה של "כל מטרה" כאשר מדובר בהלוואות על נכס קיים גם לטובת דיור.

בנוסף, ישנה מגמה פנימית בבנקים עצמם לייקר את מחיר הכסף על הלוואות שמוגדרות לדיור, סביר מאוד להניח שבחודשים הקרובים נראה עליה במחיר הכסף. 

תאריך: 19/07/2021      נשאל על ידי: אביחי אזרד
מוטי שלום, הפקתי עבור לקוחות דוח נתוני אשראי (אוהב לדעת הכל לפני...), לאחד מבני הזוג אני רואה שבאפריל ישנה בקשה להפסיק מעקב.... כאשר שאלתי לפשר הדבר, סיפר שניסה להפיק לבד במענה טלפוני ולא הצליח כנראה לחץ היכן שלא צריך.... חידשנו את איסוף הנתונים מחדש.... איך ניתן להפיק דיווח מחדש עד אפריל..... יש דרך או להסתמך על עו"ש ארוך מאוד... מדובר בלקוחות נורמטיביים על פניו ומהנתונים האחרים.... דוח של בן הזוג נקי (נשואים כשנה כך שלא מחייב) איך הבנק יתייחס לכך? ולמה עליי להיות מוכן... אשמח לתשובתך המקצועית ומניסיונך אביחי [email protected]
תשובה:

אביחי שלום,

לבנקים עצמם יכולת לראות לפי המערכות שלהם מעבר לדוח נתוני האשראי ולכן, במידה והכל תקין אני לא רואה בעיה מיוחדת, בטח כזו שהבנקים לא יידעו להתמודד איתה. 

בעניין הנפקת הדוח, יש לפנות לבנק ישראל בעניין ולבדוק את העניין.

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 337

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?