משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 09/06/2021      נשאל על ידי: יואב
שלום מוטי, יש לי נכס יחיד בבעלותי עם משכנתא מאוד נמוכה , אני מעוניין לרכוש נכס לבן שלי (סטודנט ללא עבודה) , אני ואישתי עם הכנסות גבוהות ועומדים ביחס החזר ביחס להלוואה המבוקשת וכמובן רוצים להיכנס ערבים על ההלוואה , האם הבנק יאשר דבר כזה שאני רוכש בית עבור הבן שלי? או שהבנק רואה את זה כ" קומבינה " לדירה להשקעה ? אחוז מימון בכל מקרה עומד על 45% אשמח לתשובה מעמיקה , תודה
תשובה:

היי יואב, 

אין שום בעיה ואים שום לבצע את העסקה באופן שציינת, זה בהחלט מקובל ונפוץ אפילו. אין שום "קומבינה" ברכישת נכס כאשר ההורים לווים משלמים בהלוואה. 

כל עוד אתם עומדים בכל הקריטריונים וההתנהלות תקינה אין שום מניעה לבצע את העסקה. חשוב לקבל כמובן את כל האישורים הרלוונטים למימון הנדרש מהגורם המממן.

בברכה,
מוטי שמואלביץ.

תאריך: 08/06/2021      נשאל על ידי: איילת שמאי
מעונינת לקבל משכנתא אם אפשרות לנקודות פרעון במידה אקבל כספים. במהלך השנים הקרובות .רציתי לשאול בבקשה האם לבנות תמהיל עם משתנה צמודה- 33.3% קל"צ 33.33% פריים 33.3% -קצת חוששת בגלל הסיכוי לעליית מדד או האם ניתן לבנות תמהיל של 50% פריים+50% קלצ? מאחר ועל הפריים אין עמלת היוון, ומספיקה הודעה מוקדמת של כמה ימים לבנק. אשמח לחוות דעתך המקצועית בנושא. תודה רבה
תשובה:

היי איילת,

לכל מסלול יתרונות וחסרונות, כמו שהמדד יכול לעלות, גם הפריים יכול לעלות. חשיפה יש בכל המסלולים מלבד הקל"צ. 

ביחס לצורך של הלווה, תזרים, יכולת פירעון עתידית ועוד מספר משתנים נית להתאים את התמהיל האידיאלי ללווה. 

חסרים נתונים לתת מענה מקצועי. 

תאריך: 06/06/2021      נשאל על ידי: ישראל בן ראובן
הי מוטי שבוע טוב! תודה על האתר הנפלא שלך! רציתי לשאול לגבי האפשרות של הגדלת משכנתא לעד 70% מהנכס שזה מוצר שבנק ישראל התיר לתקופת הקרונה, השאלה שלי האם יכולים לקבל הלוואה עד 70% גם אם זה לא לפרוע חובות אחרים והאם גם אם יש שלושה דירות יכולים להגדיל משכנתא עד 70% על כולם, תודה רבה!
תשובה:

ישראל שבוע טוב, 

מסמפר הנכסים לא רלוונטי להוראת השעה שאומרת שניתן למנף נכסים קיימים עד לגובה של 70% משווי נכס לבטוחה לטובת פירעון חובות קיימים בלבד. יחד עם זאת, ראיתי לא מעט מקרים שההלוואה ניתנה גם למטרות אחרות. רגולטורים ההלוואה הינה לפירעון חובות קיימים. 

בברכה,
מוטי שמואלוביץ.

תאריך: 01/06/2021      נשאל על ידי: שלומי הרוש
היי מוטי . נכנס לימלקוח תושב חוץ ( לא תושב חוזר ) בהנחה שהכל תקין כמה כסף פלוס מינוס גובים על תיק כזה . הנכס הנקנה יהיה עד 1.1 מיליון בתבלה של המחירון שיש באתר אין תמחור לתושב חוץ
תשובה:

שלומי שלום,

עלות השירות לתוש חוץ לא צריכה להיות גבוה יותר מעסקה רגילה ובהנחה שמדובר בעסקה רגילהולתושב חותמתנהל חשבון בארץ. אפ יש מורכבות ונדרש גם לווים ואין לרוכש חשבון בארץ וכו' ניתן לגבות גם כפול מעסקה רגילה כי יש הרבה יותר התעסקות בתיק. 

בברכה,
מוטי שמואלביץ. 

תאריך: 31/05/2021      נשאל על ידי: תומר הדר
אהלן מוטי. האם מומלץ למטרת השקעה לקחת 2/3 פריים במשכנתא?
תשובה:

תומר שלום, 

אין אמת אחת ואני לא מכיר את העסקה וצורך הלווה על מנת לתת לך תשובה מספיק מקצועית. ישנם מצבים שזה יכול להיות פתרון טוב ופחות טוב. 

אני במה האישית כרגע לא מעדיף להעלות את מרכיב הפריים מעל 1/3 בגלל מחיר הכסף. ניתן לשלב מעל 1/3 גם את המק"מ שנותן פתרון טוב ומוצר יחסית זהה לפריים בטח ברמת הלקוח. 

בברכה,
מוטי שמואלובוץ.

תאריך: 30/05/2021      נשאל על ידי: רחלי
היי מוטי, האם עדיין ניתן לקבל הלוואה לכל מטרה עד 70% משווי הנכס לצורך סגירת הלוואת קיימות? תודה ויום טוב, רחלי [email protected]
תשובה:

היי רחלי, 

התשובה היא כן

תאריך: 30/05/2021      נשאל על ידי: אושר
שלום רב, האם עדיין ניתן לקחת 70% מימון עבור הלוואה לכל מטרה למטרת סילוק הלוואות קיימות? תודה
תשובה:

YES

תאריך: 27/05/2021      נשאל על ידי: דוד
אהלן. קניית שטח בסיוע משכנתא- האם דיור או כל מטרה?(לקוח הגיע למחזר- נתנו לו לכל מטרה).
תשובה:

דוד,

משכנתא לרכישת מגרש צריך להיות דיור. 

תאריך: 27/05/2021      נשאל על ידי: ויגמן רן
שאלת המשך.. כאמור מחזור משכנתא של 1.18 מיליון ש"ח אחוז מימון פחות מ 45% . יכולת החזר גבוהה ויש שכירות בגובה ההחזר הצפוי. הבנק הציע לנו את התמהיל הבא: 400,000 P- 0.3 ל 19 שנה, 338,000 מ"צ 5 שנים 1.78% ל 15 שנה, 380,420 קל"צ 3.42% ל 12 שנה. נראה לי גבוה, גם בהשוואה לטבלת הרביות שלך מה דעתך? איזו סיבה יכולה להיות לכך? תודה מראש....
תשובה:

רן שלום, 

אכן מחיר הכסף גבוה, מיליון סיבות יכולות להיות לתמחור גבוה. נתוני אשראי, מדיניות הבנק, חוסר יידע בהתנהלות מול הבנקים, סוג עסקה ועוד ועוד ועוד. יועץ משכנתאות יעשה עבודה טובה... 

תאריך: 26/05/2021      נשאל על ידי: אלעד מנחם
זוג יש לו הלוואות של 500 אלף שח עם החזר חודשי של 14000 שח ההכנסה שלהם 17000 אלף לחודש רוצים לקחת משכנתא של מליון שח . חמש מאות לפרוע את ההלואות וחמש מאות ל25 % לרכישת דירה חדשה רוצים לשעבד את דירת ההורים ששווה מעל 3 מליון הדירה ללא משכנתא כלל אבל שהם יהיו הלווים המשלמים השאלה אם זה אפשרי ואיך ?
תשובה:

אלעד שלום,

זה אפשרי כן. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 291

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?