פורום שאלות ותשובות בנושא משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 06/12/2021      נשאל על ידי: אוריין
שלום מוטי. דבר ראשון ברצוני להודות על המידע החיוני והברור הכתוב באתר ברצוני לשאול במקרה של משיכת כספי המשכנתא בפעימות , שהמושכל הפשוט הוא שעדיף למשוך קודם את החלק של הריבית הקבועה כדי לקבע את הריבית, האם יש בנקים שאצלם צורת משיכת הכסף היא בצורה מסוימת, שמעתי שבנק הפועלים מחייב למשוך את הכסף בפעימה הראשונה מכל המסלולים, ולא מאפשר למשוך את הכסף רק מהמסלול הקבוע, ידוע לך דבר כזה אשמח אם תעשה סדר בנושא תודה רבה
תשובה:

היי אוריין,

משיכת הכספים באופן כללי חייבת להיות בהתאמה למתווה הרגולטורי. כלומר, לפחות שליש בקבועה והיתרה בכל מסלול אחר. מכאן, שאין בעיה למשוך את כל החלק של הקבועה אך לא ניתן למשוך רק את המשתנות מבלי לשלב לפחות שליש בקבועה. 

בנק הפועלים לא יכול לחייב לקחת חלק מכל אחד מהמסלולים ואני אישית גם לא מכיר שהוא עושה זאת מהסיבה הפשוטה שגם אין לו אינטרס שכזה. בפועל תמיד יש יועץ או יועצת בבנקים שמכוונים לשם אך זה לא משהו מחייב. 

טרם סגירת העסקה אפשר כמובן לסגור את עניין המתווה  מול הבנקים, לא צריך לחכות לדקה התשעים. אף בנק, בטח לא פועלים יפיל עסקה על מתווה של משיכת כספים.  

בברכה,
מוטי שמואלביץ. 

תאריך: 05/12/2021      נשאל על ידי: לימור (יועצת משכנתאות)
היי מוטי, דבר ראשון שאפו ענק על הפורטל, ערך מטורף גם לי כיועצת משכנתאות. טבלת ריביות המשכנתא שאתה מעדכן פשוט מדהימה ועזרה לי מאוד בהתנהלות מול הבנק. תמשיך להעשיר לנו את הידע - תודה. עכשיו לשאלה, שמתי לב שהריביות מעט עלו בחודש האחרון ובהחלט אני מרגישה זאת גם מול הבנקים. מה להערכתך הצפי לשנה הבאה? אני שואלת משום שיש לי 2 תיקים שלא חייבים להעביר כסף מידי ויכולים למשוך את התשלום לעוד חצי שנה. תודה רבה.
תשובה:

היי לימור, 

תודה רבה על הפירגון, כיף לשמוע פידבקים טובים. 

בהקשר לשאלתך, 

נכון שהריביות מעט עלו בחודש האחרון, אך נכון הדבר בריביות הלא צמודות מדד - קל"צ ומשתנה כל  5 לא צמודה. הריביות הצמודות דווקא ירדו מעט. 

הצפי שלי שבשנת 2022 הריביות הלא צמודות מדד מעט יעלו והצמודות ימשיכו לרדת. כמובן שזו רק  השערה. 

בעניין משיכת כספי המשכנתא מהבנק, אני ברוב הגדול של המקרים  ממליץ למשוך את כספי המשכנתא כמה שיותר מוקדם על מנת לקבע ריביות, לא להיות חשוף לתשומות בנייה (במידה ומדובר בכישה מקבלן) וכמובן לא להיות חשוף לשינויים רגולטוריים או בטיב הלווים שיכולים לפגוע בלקיחת המשכנתא בזמן נתון. אם הריביות ירדו בעתיד, תמיד אפשר למחזר - זה "צרות של עשירים".  

בברכה,
מוטי שמואלביץ,
יועץ משכנתאות ואסטרטג להתנהלות מול בנקים

תאריך: 03/12/2021      נשאל על ידי: סלבה דובובוי
היי מוטי, זה סלבה הג'נג' מהקורס
תשובה:

שלום סלבה, מהי שאלתך... לא כתבת?  

תאריך: 30/11/2021      נשאל על ידי: אמונה
שלום וברכה, משפחה שרוצה למחזר משכנתא שהוציאו ב-2016. המשכנתא יצאה מחשבון שהם כבר לא משתמשים והם שכחו להכניס כסף לכסות את המשכנתא. יש להם כסף בחשבון אחר, פשוט שכחו להעביר. אחרי אישור עקרוני, קיבלו טלפון מהבנק שהמשכנתא חזרה וכבר לא מאשרים להם את המחזור. איך אפשר לתקן את הדירוג אשראי? יש מצב להסביר לבנק את המציאות, שהיה הרבה כסף, רק לא העבירו לחשבון הנכון? תודה!
תשובה:

אמונה שלום,

אם מדובר במשהו חד פעמי ושאר המשכנתא שולמה כסידרה ומעולם לא היו בעיות מלבד מה שציינת

בהחלט יש להסביר לבנק ולהציג את התמונה כפי שהיא .

דברים כאלו קורים, טעות תמימה כגון העברת הכסף לחשבון הלא נכון.

ממליצה בחום להסביר את המקרה ולרוב הסיפור מסתיים בכך.

שימי לב, לפעמים הבאות יש להסביר את הדברים מראש בהצגת התיק ולא לחכות לסירוב, (כמובן במידה ומתאפשר)

בהצלחה,

שני פרץ מיארה, רו"ח

יועצת מימון ומשכנתאות

תאריך: 30/11/2021      נשאל על ידי: רונית כץ
שלום , אשמח לקבל פרטים לתוכנית ליועצים מתחילים .
תשובה:

היי רונית,

שלחי את הפרטים שלך כולל נייד למייל-

[email protected]

תוכנית הליווי הינה על בסיס מקום פנוי וזמינות המנטור

תאריך: 29/11/2021      נשאל על ידי: נתי
שלום מוטי ותודה על המענה. לגבי משיכת בכספים ברכישה מקבלן. ברור לי הסיבה שמושכים קודם את הקבועה על מנה לקבע ריביות. אבל מנסה להבין למה כדאי למשוך את המ"צ קודם ולא את הפריים שהוא בין כל זול יותר . והנשיגה בקרן תהיה גדולה יותר בתקופה הזאת. החיסכון הגדול בנגיסה של הקרן בפריים לא שווה יותר מהקיבוע של הריבית המ"צ ועליות המדד בתקופה הזאת?
תשובה:

נתי שלום,

אחרי משיכת הריבית הקבועה, סדר שיחרור המסלולים הינו נתון לשיקולך ותלוי התמהיל שנבנה.

יכול להיות שכדאי מצד אחד למשוך את המשתנה על מנת להתחיל כבר לשלם אותה על מנת שיעבור כמה שיותר זמן עד הרגע שבו נגיע לביצוע המחזור.

או לחילופין את הפריים כפי שציינת .

לגבי הנגיסה בקרן תלוי איך סידרת את התמהיל מבחינת התקופות,

בדר"כ אין כבר יותר מידי חשיבות בסדר משיכת המסלולים הנותרים,כי מדובר בזמני משיכה שאינם רחוקים אחד מהשני.

היכן כן ישנה חשיבות למשיכה .. בבנייה עצמית.

שם בדרך כלל מבקשים מסגרת שהיא מראש קצת יותר גבוהה ולכן מומלץ דווקא בבנייה עצמית להשאיר את המשתנה לסוף

שהיא כביכול היקרה יותר אחרי הריבית הקבועה ששוחררה בהתחלה, שאם במידה והלווה לא יצטרך את כל המסגרת יוכל שלא למשוך את כולה ובכך להוזיל את התמהיל .

בהצלחה,

שני פרץ מיארה, רו"ח 

יועצת מימון ומשכנתאות

תאריך: 29/11/2021      נשאל על ידי: דפנה
בדף הריביות שלך יש הסבר לפני טבלת הריביות בסוף ההסבר כתוב שהעדכון הבא יתבצע בתאריך שכבר עבר... לתשומת לבך
תשובה:

היי דפנה,

העניין טופל. תודה רבה. 

תאריך: 29/11/2021      נשאל על ידי: כרמית
איך ניתן לדעת מהי ריבית בסיס לתשואת אגח צמודת מחיר לצרכן היום?
תשובה:

כרמית שלום,

אג"ח היא נייר ערך המהווה תעודת התחייבות לתשלום חוב. זהו מכשיר פיננסי הנסחר בבורסה בעזרתו לווים גופים שונים כסף.

כדי לדעת סחירות האג"ח יש לבדוק מול הבורסה אך לשם כך תצטרכי לדעת בדיוק מהוא סוג האג"ח שאותו בנק סוחר ובאיזו תקופת אג"ח מדובר ונתונים מדוייקים לשם כך.

אני לא חושבת שאת צריכה להיכנס לשם כי באמת שזו לא הנקודה .

באישור העקרוני ניתן לראות את המרווח מהעוגן ובסיכום, מהי הרבית נקודתית ליום האישור

ומכך להסיק מהו עוגן האג"ח נקודתית ליום האישור.

ממצליצה להיכנס לריביות בקישור הבא- לחץ כאן על מנת לקבל ריביות עדכניות

בהצלחה,

שני פרץ מיארה, רו"ח

יועצת מימון ומשכנתאות

תאריך: 27/11/2021      נשאל על ידי: יהושע
ב"ה שלום רב. ברצוני לשאול האם ניתן לשלב בתמהיל גרייס למספר שנים לאחד המסלולים, לדוגמה פריים, כאשר הסיבה שלי לשילוב הגרייס היא סיום מהיר יותר של מסלול אחר בתמהיל, לדוגמה קצ"מ? האם הבנק יקבל את זה כסיבה לשילוב גרייס, ואם כן, האם יש בנקים המאפשרים גרייס ללא הגבלה, נניח ל-10 או 15 שנה? כמו כן ברצוני לשאול לגבי חברות ביטוח, האם הן בכלל אטרקטיביות ביחס לבנקים ללקוחות רגילים או שללקוח רגיל מיותר בכלל לנסות לקבל מהן הצעה טובה? תודה
תשובה:

יהושע שלום,

ניתן לשלב גרייס כאשר יש סיבה מוצדקת לשילוב הגרייס, אך הבנק לא יאשר תקופה של גרייס יותר משנתיים שלוש גג

הסיבה שנתת אינה סיבה שמתקבלת, לווה שצריך גרייס ל 10/15 שנה זה לווה שאינו יכול לעמוד בהחזר המשכנתא .

לגביי חברות חוץ בנקאיות זה תלוי זמן, לקוח ועסקה כאשר מדובר בלקוחות טובים ורגילים כנראה שהבנק אטרקטיבי יותר

במידה ומדובר בהלוואות לכל מטרה ולא לדיור כיום יש מקום לבחון אטרקטיביות בחברות חוץ בנקאיות (במידה והלקוח נוטה לכיוון זה, לרוב יעדיפו את הבנק)

 

בהצלחה,

שני פרץ מיארה, רו"ח

יועצת מימון ומשכנתאות

תאריך: 27/11/2021      נשאל על ידי: יהושע
ב"ה שלום רב. שאלה נוספת ששכחתי לשאול בהודעה הקודמת. האם לדעתך יש טעם לחכות לתחילת ינואר בתקווה שהבנקים יהיו לחוצים פחות בתקופת תחילת השנה האזרחית, וייתנו ריביות טובות יותר, מאשר כעת שהם לקראת סוף השנה האזרחית ונמצאים בלחץ של סוף שנה? תודה רבה
תשובה:

היי, 

אני ברמה האישית לא בעד לחכות אף פעם כי אין לדעת מה יהיה. אם הריביות ירדו תמיד ניתן למחזר, אם יעלו - בעיה. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 455

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

משכנתא - קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?