משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 13/04/2021      נשאל על ידי: שלומי
כמה זמן בערך לוקח לעיריה לתת אישור לטאבו על העדר חובות לארנונה?
תשובה:

היי שלומי, 

זה מאוד תלוי בעירייה. מה שבטוח, עדיף להגיע פיזית לשם ולטפל בזה במקום. בעריית רחובות לדוגמא בקבלים את האישור במקום. אם פועלים במדיה זה יכול לקחת שבוע, שבועיים, שלושה ולפעמים יותר. 

תאריך: 12/04/2021      נשאל על ידי: שלומי
הי מוטי, אני מתלבט בקנייה 4 או 5 חדרים לטובת שכירות להכנסה פאסיבית מבחינת הפרשי התשלום על הדירה זה לא כזה משמעותי לי השאלה אם יהיה לי קל להשכיר דירה של 5 כמו של 4 חדרים ? איך אני יודע מבחינת דרישה מה יותר מבוקש? תודה מראש שלומי
תשובה:

חבר, 

זו שאלה ליועץ נדל"ן לא ליועץ משכנתאות. 

תאריך: 12/04/2021      נשאל על ידי: זוהר שלמה
זוג התגרש, הבעל נשאר בדירה ועל פי הסכם ממון, נדרש לשלם בעת הגירושין, סכום השווה לחצי מיליון ש"ח. האישה (גרושה ) אינה רשומה כבעלים על הדירה , הבעל מבקש לרכוש משכנתא על מנת לשלם לגרושתו על פי הסכם הממון. האם הבנק יאשר משכנתא לדיור או לכל מטרה ? אשמח לתגובתך המקצועית
תשובה:

זוהר שלום, 

הריביות בהחלט צריכות להיות לדיור ולא לכל מטרה. מדובר ברכישה לכל דבר ועניין כי לבת הזוג  - הגרושה יש זכויות משפטיות בנכס (אלא אם כן כתוב אחרת).

תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: יסמין לוי
מוטי שלום, 1. במידה ונלקחה משכנתא במסלולי שליש, בהחזר חודשי מסויים. מסלול הפריים נלקח ל 30 שנה - האם ניתן לקצר את תקופת הפריים ל 10 שנים ולהגדיל את ההחזר החודשי? הבנק מחויב לשמור על המרווח המקורי? או שזה נקרא מחזור משכנתא ובנק לא מחויב למרווח/ריביות? 2. אם סולק מסלול משתנה, באופן מלא או חלקי - האם ניתן לקצר תקופה של איזה מסלול אחר שברצוני לקצר ושבנק שומר על ריביות ומרווח שנתן? באם נרצה לעלות החזר חודשי מעבר למשכנתא מקורית , בנק יכול לפתוח ולהגיד שזה מחזור משכנתא ולא לשמור על ריביות שנתן? תודה! פורום ברמה גבוהה.
תשובה:

היי יסמין,

לשאלתך הראשונה: במידה ואת מעוניינת לקצר תקופה מבלי לשנות את המסלול או הריבית, ניתן לפנות בבנקים השונים ל "מחלקת ניהול הלוואות" (לפחות כך קוראים לזה בבנק פועלים) ולבקש לקצר את תקופת הלוואת המשכנתא.

במצב שכזה יבחנו את ההכנסות ואכן יכולים לאשר קיצור תקופה, פעולה זו לא מוגדרת מחזור משכנתא כי לא לקחת משכנתא חדשה, פשוט קיצרת תקופה מבלי לשנות מסלול וללא דרישה לשינוי הריבית. באותה הנשימה הם יכולים גם לא לאשר משיקולים פנימיים אך בדרך כלל אין בעיה.

לשאלתך השנייה: ברגע שסילקת חלק מהמשכנתא את יכולה לקצר את תקופת ההלוואה. הבנק מקצר בדרך כלל באופן יחסי את כל מסלולי המשכנתא. ניתן לדרוש איפה לקצר, הבנק יכול לאשר זאת. העלאה של ההחזר החודשי, כלומר קיצור תקופה, מחזיר אותי לתשובה הראשונה במידה ואת לא רוצה לשנות מסלול ו/או את הריבית.

במידה ותרצי לשנות מסלול או ריבית זה יוגדר מחזור משכנתא.

בברכה, מוטי שמואלביץ  

תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: ישראל
שלום מוטי ותודה על האתר הנפלא שלך שאלה ראשונה האם אדם שקונה דירה שניה ומוכר את הראשונה האם זכאי ל75% מימון או רק 70% ושאלה נוספת מה זה הריבית מתאומת שכתוב באישור עקרוני ואיך הבנק מחשב את זה מול הריבית האמיתית (נומינלית) תודה רבה!
תשובה:

ישראל לום, 

אם נחתם חוזה מכירה לפני חוזה הרכישה - ניתן לקבל עד 75%. במצב הפוך ובהתחייבות למכור את הדירה הנוכחית תוך 24 חודשים - ניתן לקבל עד 70%. 

הריבית הנקובה זו הריבית המוצגת שקיבלנו במעמד קבלת האישור. הריבית המתואמת זו הריבית שמשלמים בפועל, היא מעט גבוה יותר בין היתר בגלל שהחישוב בלוח הסילוקין למשכנתא הוא חודש בחודשו, כלומר, יש תשלומי קרן וריבית. 

תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: אפרת
מוטי שלום, סיימתי עכשיו קורס יעוץ משכנתא עם שני -פשוט מושלם! אני כרגע מעוניינת להתחיל במחזור המשכנתא שלי, יש לי משכנתא בבנק לאומי וחלק מהמשכנתא זה מענק, השאלה אם יש אפשרות לבצע מחזור משכנתא בבנק אחר ואיך אני מתייחסת לחלק של המענק? במידה וניתן למחזר בבנק אחר-אשמח לקבל המלצה לאיזה בנק לפנות, חשבון העו"ש והמשכנתא שלי הינו בלאומי תודה רבה
תשובה:

היי אפרת, 

חסרים מלא נתונים בשביל לענות לך על התשובה שלך. תכנסי לשיעורי הפרקטיקה ואשמח לעזור לך. 

תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: אבי
הי מוטי, בקרוב אצטרך לקחת משכנתא של 1.6 מיל לטובת נכס חדש יש ברשותי נכס ישן בשווי 1.2 מיל שאני מתכוון למכור ואת ההפרש לקחת משכנתא 1.האם כדאי למכור אותו עכשיו ולקחת הלוואת בלון של ההפרש 400K או לקחת הלוואת בלון של 3 שנים על כל הסכום 1.6 מיל ובזמן זה אוכל למכור את הדירה בלי לחץ ולהחזיר לבנק? 2.אפשר באמצע מועד הלוואת הבלון לשלם חלק נכבד מההלוואה ולהחזיר את השאר במשכנתא? תודה מראש אבי
תשובה:

היי אבי,

לגבי שאלתך הראשונה, אין לי יכולת לענות לך תשובה מקצועית כי אני לא מכיר את הצורך שלך, התשובה יכולה להיות לכאן ולכאן באותה הנשימה. 

לגבי שאלתך השנייה, התשובה היא - כן. 

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: אבי
שלום, רציתי לדעת מה המחיר שאתה לוקח על ייעוץ משכנתא
תשובה:

היי אבי,

הנה מחירון ייעוץ משכנתאות - לחץ כאן

בהצלחה

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: אביחי אזרד
מוטי שלום, האם הריביות אשר מופיעות כאן באתר (לפי אחוזי המימון/ שנים/ סוגים) ריאליות לבקש/לדרוש מהבנק זאת בהנחה וכל שאר המשתנים של הלקוח תקינים. שואל בעקבות כך שלעיתים אתרים שונים - ריביות שונות..... כסטודנט שלכם מעדיף להיצמד לאחד.... ולטוב יישר כח על הכריזמה, ההסברים והתכנים באתר כאן ובאתר המכללה. [email protected]
תשובה:

בוקר טוב אביחי, 

הריביות המוצגות בפורטל הינם ריביות שבהחלט ניתן לדרוש מהבנק ואפילו פחות (תלוי בטיב לקוח).  

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: ישראל בן ראובן
שלום מוטי אני צריך הלואה בפחות מ45% מימון ואני מעוניין לקחת 45% ואחרי זה להחזיר את החלק היקר יותר השאלה שלי איך זה עובד כשאני מועניין להחזיר חלק ממסלול למשל חלק מהשליש הקל"צ האם אני יכול לבקש שישאירו את אותם שנים ורק יקטינו את ההחזר או לקצר את השנים ולהשאיר את גובה ההחזר. בקיצור השאלה האם הבנק יכתיב לי מה אני יכול להחזיר ובאיזה צורה או שלא, תודה רבה! ויום טוב!
תשובה:

ישראל,

לא מכיר שום חוק או הוראה מצד בנק ישראל שבסגירת הלוואת משכנתא קיימת מגבילה את הלווה מלבד 10% לפחות מגובה יתרת ההלוואה (מסלול). הבנק לא יכול להכתיב לך מה לפרוע ומתי. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 265

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?