משכנתא

פורום משכנתא - משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה?

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 25/01/2021      נשאל על ידי: איציק
היי. אני באמצע חוזה ארוך. כעת יש לי הון עצמי לשלם. לסוף החוזה (בעוד שנה בערך) יהיה לי 400.000 ש"ח לשלם ממשכנתא. מה אתה מייעץ? האם אפשר להוציא מהבנק את המשכנתא כבר עכשיו ולממש אותה רק בעוד שנה? ואם כן. האם זה כדאי?
תשובה:

איציק,

הבנק בדרך כלל מעדיף להיות כסף אחרון, הכסף שסוגר את העסקה. יחד עם זאת, ניתן לבדוק מול הבנק, לאחר קבלת אישור עקרוני להלוואה הנדרשת, אפשרות לשלם 15% - 20% הון עצמי ולאחר מכן למשוך את כספי המשכנתא ושיתרת ההון העצמי יסגרו את העסקה.

במקרה כזה הבנק ידרוש לראות שהכסף האחרון לסגירת העסקה קיים ונזיל. לדוגמא - חיסכון, קרן השתלמות שנפתחת במועד התשלום האחרון, מתווה תשלומים ממכירת דירה קיימת וכו'.

בגדול, אני תמיד ממליץ לפחות חלק מהמשכנתא לקחת כמה שיותר מהר, אפילו על חשבון גרייס עד קבלת המפתח מהסיבות הבאות:

  1. לקבע ריביות - כל עוד לא משכנא את הכסף הבנק לא שומר ריביות. אם הריביות יעלו ולא משכנו את הכסף זה לרעתנו. אם משכנו את הכסף והריביות בעתיד ירדו, תמיד ניתן למחזר משכנתא.
  2. לא להיות חשופים למדד תשומות בנייה (ברכישה מקבלן)
  3. להכניס את הבנק לעסקה היום - ואני אסביר... 

חתמנו חוזה, שילמנו הון עצמי, את היתרה אנחנו צריכים לשלם למוכר / קבלן בעוד שנה. את האישור העקרוני קיבלנו היום ביחס לנתונים שהוצגו לבנק היום.

בעוד שנה הבנק ידרוש לראות מסמכים חדשים ומעודכנים על מנת לאשר את הבקשה בשנית. חס וחלילה אחד מבני הזוג לא עובד, נתוני האשראי השתנו - יכול מאוד להיום שלא יאשרו את המשכנתא בעתיד. זו הסיבה העיקרית שאני תמיד מעדיף להכניס את הבנק לעסקה היום ולא לחכות.

בברכה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 25/01/2021      נשאל על ידי: תומר הדר
ערב טוב מוטי תמיד אומרים שמומלץ לקחת תריבית קבועה לכמה שפחות זמן אז למה פשוט לא לקחת את שאר המסלולים למקסימום תקופה ולהוריד קלצ למינימום תקופה?
תשובה:

תומר שלום,

את הריבית הקבועה גם הצמודה וגם הלא צמודה בדרך כלל עדיף לקחת לתקופות כמה שיותר קצרות ביחס לכושר ההחזר של הלווה מהסיבות הבאות: 

  1. ריביות - הריבית הקבועה (ביחס לטיב לקוח) נגזרת מתקופת הלוואה, ככל שתקות ההלוואה תהיה ארוכה יותר הריבית בבסיס תהיה גבוה יותר והפוך. 
  2. עמלות פירעון - עמלת הפירעון נגזרת בעיקר מתקופת הלוואה וככל שתקופת ההלוואה קצרה יותר כך נמזער את החשיפה לעמלות הפירעון בעתיד. 

בנוסף, בהחלט ניתן אסטרטגית לפרוס מסלולים כמו פריים, מק"מ, משתנה כל שנה (על בסיס אג"ח לא צמוד) לתקופות ארוכות יותר ובכך להקטין את התקופה בקבועה. 

ברוב המקרים זה יטיב עם ההלוואה. כמובן שכל מקרה לגופו ויש לבחון ברמה אינדיבידואלית את צורך הלווה בזמן נתון.

בברכה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 24/01/2021      נשאל על ידי: דור
מוטי שלום, לקוח תושב חוץ בעל שטח בישראל ומעוניין להתחיל לבנות. רציתי לשאול האם הדירה שבבעלותו בארה"ב נחשבת לדירה ראשונה ולכן הוא יכול לקבל רק 50% מימון או שהבנקים ? תודה, דור [email protected]
תשובה:

דור שלום, 

נכסים בחו"ל לתושבי חוץ לא נכללים בכל עניין אחוזי המימון. כמו כן, גם נכסים בחו"ל לתושבי ישראל ואזרחי ישראל לא נכללים בחישוב אחוזי המימון שניתן לקבל.

תאריך: 23/01/2021      נשאל על ידי: עידו ומיכל
אנחנו זוג +ילד גרים אצל ההורים ויש לנו דירה יחידה שאנו משכירים ב5000 רצינו לשאול אם הבנק מכיר בזה כהכנסה לכושר ההחזר או שיגיד שאחר וזה דירה יחידה אז לא יהיה לנו כושר החזר כשנלך מההורים לדירה שלנו
תשובה:

היי עידו ומיכל,

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה נוספת, היא מוגדרת בבנקים השונים "דירה להשקעה". כל דירה נוספת שקיימת בבעלות מעבר לדירה יחידה מוגדרת דירה להשקעה. 

במקרה שכזה, ניתן להציג לבנק שהנכס הנוסף שנרכש הינו למגורים ובמקרה שכזה הבנר בהחלט יכול להסתמך על ההכנסה הקיימת משכירות.

ניתן להציג שהנכס הנרכש הינו להשקעה והקיים מגורים ואז השמאי יכול ליחס חשיבות לגובה השכירות שתתקבל על הדירה הנרכשת וגם במקרה זה הבנק בהחלט יכול להתייחס להכנסה עתידית משכירות שכן מדובר בדירה נוספת בבעלות והיא להשקעה.

מתי הבנק לא מתיחס לשכירות... במקרה שאדם או זוג רוכשים נכס וזו דירתם היחידה ואין בכוונתם להתגורר בו, השכירות שתתקבל לא תחושב כחלק מההכנסה. 

במקרה שלכם, אתם רוכשים נכס נוסף, ולכן הבנק בהחלט יכול וצריך להתייחס להכנסה משכירות. 

בהצלחה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 20/01/2021      נשאל על ידי: איתי גל
היי הציעו לנו לרכוש דירה מקבלן (לא קבוצת רכישה)אבל אין לקבלו ליווי \ערבות בנקאי רוצים תשלום ראשון של 50% לפני הבניה והיתרה מאחרי שיגמרו שלד (של כל הבנין )תשלומים לפי התקדמות הבניה השאלה האם אוכל להוציא משכנתא על ה50% האחרונים למרות שעדיין לא יהיה טופס 4 ? ואם כן באיזה בנק?
תשובה:

איתי שלום,

תבדוק מול הקבלן האם יש לו הסדר מתן משכנתא עם בנק כלשהו או חברת ביטוח... זה חשוב! כמו כן, מה הביטחונות לכסף שאתה משלם אם אין ליווי בנקאי...?

אם אין ליווי, כמו כן אין הסדר עם אף בנק יהיה קשה מאוד לקבל מימון בכל אחד מהבנקים, באופן כללי בנק לא נותן מימון לפרוייקט ללא ליווי בנקאי או מוסד פיננסי אחר.

בדרך כלל שקבלן מוכר נכסים ללא ליוי בנקאי, יש לו הסדר מימוני עם אחד הבנקים ואולי חברות הביטוח. הקבלן צריך לתת לך את התשובות הרלוונטיות ברמת המימון.  

בברכה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 20/01/2021      נשאל על ידי: אילן אורון
1)הבנתי שבמשכנתא לכל מטרה הריביות יותר יקרות רציתי לשאול אם אני ימחזר את זה האם המחיר יוכל לרדת או שמאחר ובמקור ההלואה ניתנה לכל מטרה זה ישאר יקר? 2) באיזה בנק הריביות לכל מטרה הכי נמוך(לקוח עם חיווי אשראי גבוה)?
תשובה:

אילן שלון,

במחזור משכנתא, הריביות שניתנות ע"י הבנק הנוכחי או הבנק האחר ביחס למסלולי ההלוואה ינתנו בכפוף למטרת ההלוואה במקור. 

הלוואות שבמקור נלקחו לכל מטרה - הריביות יהיו לכל מטרה, הלוואות שנלקחו במקור לדיור - הריביות יהיו לדיור.

ישנם מקרים בודדים שההלוואה נרשמה לכל מטרה אך ניתנה לדיור, צריכים להוכיח במעמד המחזור את הנושא. 

לדוגמא: הורים לקחו הלוואת משכנתא על הנכס שלהם לטובת עזרה לבן לרכוש נכס, הכסף שההורים לקחו עבר ישירות לצד ג' - במקרה כזה ההלוואה הינה לדיור ולא לכל מטרה. ניתן להוכיח ע"י זה שנראה שהכסף עבר לצד ג' ולא אלינו לחשבון ובנוסף, שהמשכנתא נלקחה במקביל לחוזה הרכישה של הבן.

בברכה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 19/01/2021      נשאל על ידי: קייסי
היי,מתכננים לקחת משכנתא של 1,659,000, 70% מהנכס. תמהיל שהוצע לנו: פריים -0.6 משתנה צמודה 2.46 קבועה 3.25 החזר חודשי 6,358 כל המסלולים הם ל 360 חודשים, מחולקים 1/3 כל אחד. האם התמהיל טוב? איך ניתן לשפר אותו?
תשובה:

קייסי, 

התקופה היא ל 30 שנה, אני מניח מחוסר ברירה בגלל עניין יחס ההחזר מההכנסות. כמו כן, אחוזי המימון גבוהים וכו'.

הריביות שקיבלתם פחות מעניינות כי זה מאוד תלוי נתוני אשראי בהווה והיסטוריית אשראי. אם אני לוקח לקוח ממוצע עם אחוזי מימון מקסימאליים ויחס החזר מקסימאלי גם כן ביחס להכנסה - הריביות שקיבלת סבירות. לא גבוהות מידיי ולא הכי נמוכות, אפשר לשפר.

אם שאלתך "האם הריביות שקיבלתי מספיק טובות" את יכולה לקבל אינדיקציה בקישור הבא - תלחצי כאן את יכולה לראות אם את עומדת בטווח הסביר של הריביות. 

בעניין התמהיל, אני לא מכיר את הלקוח, בטח לא נותן יעוץ שהם לא ללקוחות שלי, אבל תבדקי:

1. האם הלווה יכול לשלם קצת יותר? האם תשלום גבוהה יותר יכול לעבור בנק? אם כן אפשר לקצר את התקופות בוח בצומודות ובקבועות.

2. האם בדקת את האלטרנטיבה לקחת יותר משליש בפריים היום לפי המתווה החדש? מה המספרים שתקבלי שם...?

3. אולי נכון יהיה לבדוק אלטרנטיבה שכל ההלוואה בקל"צ או רוב ההלוואה בקל"צ - זול לקנות היום וודאות. כמובן שניתן להוסיף גם חלק בפריים.

4. האם ללקוח יהיה יכולת לפרוע חלק מההלוואה בטווח הקצר...

אלה חלק מהנתונים שצריכים לבדוק על מנת לבנות תמהיל ללקוח.

בהצלחה.  

תאריך: 19/01/2021      נשאל על ידי: ישראל גרינבלט
שלום וברכה! אני רוצה לשאול לגבי הלוואת קבלן (שאני צריך לקחת חלק מההלוואה עבור הקבלן שהוא מחזיר את ההלוואה הזאת). אמרו לי בבנק שבשביל זה אני צריך לחתום על משכנתא עבור כל הסכום שאני ירצה לקחת במשכנתא בעתיד עבורי אפי' שאני לא צריך עכשיו את הכסף השאלה שלי האם אני יוכל ללכת לבנק אחר ולמחזר אחרי שקיבלתי את החלק של ההלוואת קבלן ולפני שלקחתי את כל ההלוואה בפועל, ואני יקבל בבנק האחר במיחזור גם 70% מימון? ושאלה שניה לגבי החלקים השונים במשכנתא, אם אני מסכם איתם לדוגמא פריים -0.5 ועל הקבועה 2.5 אני יקבל את הריבית הזאת גם אם אני יקח בפועל את הכסף רק בעוד שנה (לפי הלוח תשלומים לקבלן)? תודה רבה! ויום טוב! המייל שלי [email protected]
תשובה:

ישראל שלום,

לשאלתך הראשונה - התשובה היא לא! לבנק שנותן את ההלוואות האלה "הסדר" עם הקבלן. המטרה של הבנק היא שבסופו של דבר תיקח את כל המשכנתא אצלו. זו הלוואה לא "בריאה" בכלל. הבנקים מנצלים אותה בדרך כלל אח"כ לטובתם ברמת מחיר הכסף שתשלם באופן כללי.

לשאלתך השנייה - כל עוד לא לקחת את הכסף בפועל, הבנק לא שומר ריביות. 

בברכה,

מוטי שמואלביץ

תאריך: 17/01/2021      נשאל על ידי: שלמה זוהר
היי מוטי שאלת תם האם כדאי לבצע מחזור משכנתא משנת 2008 מסתיימת בשנת 2038 כשבעצם אין עמלת פירעון מוקדם? או יותר נכון בסכומים זעומים? יחד עם זאת הלקוחות מבקשים מחזור משכנתא ורכישת משכנתא נוספת להשקעה בדירה בבאר שבע. לזוג וילה בבית שמש ששוויה 4.5 מיליון ש"ח יתרת המשכנתא שנותרה להם ממשכנתא של 1,200,000 ש"ח כ- 750,000 ש"ח , הדירה להשקעה שוויה כ- 1.050,000 ש"ח . אם תרצה שאשלח את דו"ח הסילוקים נכון לתאריך 17/01/2021 אשמח לקבל חוו"ד
תשובה:

שלמה שלום,

מחזור משכנתא בהחלט יכול להיות כדאי גם במצב שאין בכלל עמלת פירעון, לדוגמא: כושר ההחזר גבוה יותר או הפוך, תקופת ההלוואה התקצרה וניתן לקבל ריביות אטרקטיביות יותר היום וכו'.

תאריך: 17/01/2021      נשאל על ידי: שי
נתקלתי בסירוב לאישור עקרוני למשכנתא לדיור לטובת נכס להשקעה מבנק הפועלים מהסיבה שלווה אחד משני בני הזוג שהכנסתו היא העיקרית נמצא כעת בחלת , ההון העצמי ויחס ההחזר עומדים בקריטריונים למרות הירידה בשכר. האם זו הנחייה גורפת בכלל הבנקים או שיקול ספציפי של בנק ספציפי?
תשובה:

בוקר טוב שי,

אם אחד מבני הזוג נמצא בחל"ת וההכנסה של בן הזוג האחר גבוהה מספיק ביחס להלוואת המשכנתא הנדרשת, לא צריכה להיות בעיה לאשר את הבקשה. אין מניעה לאשר בקשה למשכנתא כאשר רק אחד מבני הזוג עובד קל וחומר שמדובר בדירה להשקעה.

תבדוק מולם שוב מה הסיבה, ותראה להם שההכנסה הקיימת מספקת + שכירות עתידית על הדירה להשקעה אותה אתם רוכשים.

תבדוק מול בנקים נוספים, אם הכל תקין, אין סיבה שלא יאשרו... נשמע מוזר שלא אישרו את הבקשה בטח בפועלים. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 161

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.