פורום שאלות ותשובות בנושא משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 13/05/2022      נשאל על ידי: עידן
שלום מוטי קיים לי במשכנתא המסלול של עוגן מקמ משתנה כל שנה , השינוי אצלי צפוי באוגוסט. מרווח של פלוס אחוז. ראיתי שהריבית של המקמ החלה לעלות בחודשים האחרונים לאחר שהייתה כמעט אפסית במשך כמה שנים. מהו המשך צפי העליות שלו ועד כמה הוא צפוי לעלות עד חודש אוגוסט ? החודש הוא כבר אחוז מעל רמתו שהייתה במשך השנים האחרונות. תודה
תשובה:

היי עידן, 

נכון מאוד, עוגן המק"מ על באופן משמעותי יחסית כמו שאר עוגני האג"ח. סביר להניח שהעלייה תמשיך, כמה תמשיך? באמת שקשה לצפות מהסיבה הפשוטה שאני לא מאמין בתחזית כזו או אחרת. אני מאמין באסטרטגיה לטווח קצר וארוך ביחס לנתוני שוק. 

מלכתחילה בחרת במק"מ כי ביחס למסלולים אחרים כנראה שמסלול זה היה אטרקטיבי וברור לחלוטין שהצפי היה שיעלה מהסיבה הפשוטה שהריבית הייתה באמת מינימאלית. זה בדיוק החשיפה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון בכל מסלול שאנו משלבים במשכנתא מלבד הקל"צ.   

תאריך: 12/05/2022      נשאל על ידי: קובי סויסה
היי מוטי במצב של היום שהפרשי הריביות בין הקלצ לקצמ יכולים להגיע ל2% בתקופות של עד 20 שנה יש עדיפות לקצ"מ למרות הציפיות לאינפלציה גבוהה בטווח הקרוב או שלא בהכרח
תשובה:

היי קובי, 

שאלה יפה. באמת הפער בין הקל"צ לקצ"מ מגיע היום לסביב ה 2% וצפי האינפלציה באמת גבוה לשנה שנתיים הקרובות (ממתי צפי במדינת ישראל באמת מתממש? חחח). 

אני תמיד מחפש וודאות גם במקום של חוסר וודאות ומבחינתי הוודאות היא שהעליה הקיצונית יחסית בריבית בחודשים האחרונים יעצר והריביות ירדות בזמן הקרוב של השנה שנתיים. מצב מאוד דומה ל 2017-2019 שהריביות עלו מאוד ואז החלו לרדת. 

בעוד שנה שנתיים, כל מי שלקח משכנתא מתחילת 2022 ירצה למחזר את המשכנתא שלו. בהנחת נקודה זו, חייבים לקחת בחשבון את עמלת הפירעון העתידית ואיך למזער אותה היום במשכנתא. 

מי שלוקח היום קל"צ לתקופות ארוכות של 20-30 שנים, כנראה במעמד המחזור ישלם עמלות פירעון מאוד גבוהות של עשרות אלפי שקלים. זו הסיבה שאני לא בטוח שהייתי רץ בכל מחיר לכיוון הקל"צ ולא הייתי שוקל לספוג מדדים אך לקצר את תקופת ההלוואה בקצ"מ ביחס לקל"צ, להינות מריבית אטרקטיבית יותר ולהימנע מעמלות פירעות עתידיות. 

כמובן שכל עניין לגופו, צורך ואופי הלווה, , מה שבטוח, שווה בחינה מעמיקה ולא לקפוץ ישר על הקל"צ.   

תאריך: 12/05/2022      נשאל על ידי: אילה
לכמה שנים אפשר לקחת משכנתא בנכס מסחרי ומהם הריביות?
תשובה:

שלוב רב, 

ברמת מחיר הכסף, מאוד תלוי הבבנק וטיב הלווים. יש היום המון אפשרויות ומקורות מימון ואפשר להגיע לתקופות ארוכות מאוד של 15-20 שנים ויותר. 

תאריך: 10/05/2022      נשאל על ידי: אבי טלדנו
קבלתי הלוואה היוון בסך 228000 ש"ח ב1/8/1996 צמוד מדד ובריבית של 5% שלמתי עד היום 521683ש"ח( נומנלית),מבקש את היעוץ שלך מתי הייתי אמור לסיים את ההלוואה. תודה רבה.
תשובה:

לא הבנתי את השאלה...

תאריך: 10/05/2022      נשאל על ידי: יתיר
היי שלום מוטי, הלוואה להרחבת נכס היא בריביות של דיור, האם נכון? אם כן האם יש אפשרות לקבל לאחר שכבר בוצעה הרחבת הנכס? תודה רבה
תשובה:

במידה וישנת היתרים - כן בהחלט. תלוי מה שווי נכס ומה הדרישה המימונית והבנקים יעשו שרירים במידה והדרישה היא ל"החזר השקעה".

תאריך: 09/05/2022      נשאל על ידי: יוסי כהן
שלום, לקחתי משכנתה 70% למימון דירה חליפית, הצהרתי שאמכור את הדירה הנוכחית. אחרי שמשכתי כמעט את כל המשכנתא קיבלתי הצעה טובה דווקא על הדירה השנייה. מה יקרה, מבחינת הבנק, אם אמכור את הדירה השנייה ויסלק את המשכנתה על הדירה השנייה (לא על דירה ראשונה כפי שהצהרתי). יש השלכות נוספות למהלך, מבחינת רשויות, שאני צריך לקחת בחשבון? תודה רבה!
תשובה:

שלום יוסי, 

מבחינת הבנק, במידה וההלוואה כבר ניתנה, אני לא רואה סיבה או אפשרות מבחינת הבנק לפעולה מסויימת, מה איכפת לו בגדול. 

ברמת הרשויות, אני לא בטוח ב 100%, אבל עדיין לא שמעתי על מקרה בו נמכרה אחת הדירות ובאו בדרישת חיוב. בסוף נשארת עם דירה אחת. ממליץ לבדוק לעומק עם עורך דין מתמחה במיסוי.

תאריך: 09/05/2022      נשאל על ידי: כפיר
לפני שנתיים הוצאתי הלוואה משכנתא 75% מהדירה עם גרייס של שנתיים. ועוד חודש מסתיים הגרייס. בנוסף יש לי הלוואה רגילה של 100 אלף ש"ח. ועכשיו הדירה שלי עלתה בעוד 400 אלף. השאלה אם אני יכול עכשיו לעשות מיחזור ולהוסיף את ה100 אלף לתוך המשכנתא או שכבר מציתי את ה75% ולא יתנו לי להוסיף?
תשובה:

לא ניתן

תאריך: 08/05/2022      נשאל על ידי: יאיר עלמיו
שלום וברכה מוטי תודה רבה לך על המענה המקצועי שאתה נותן רציתי לשאול לגביי לקוחה בגיל 74 שכרגע מכרה את הנכס שהיה לה ורוצה לקנות נכס חדש בעלות של מיליון 600 יש לה הון עצמי מיליון 150 הכנסה קבועה בגובה 3500 והכנסה נוספת מביטוח לאומי בגובה 2000 ש"ח האם יכולה לקחת משכנתא מאחד הבנקים או שאפשר משכנתא הפוכה למרות שאין לה כרגע נכס כי היא מכרה אותו מה האופציה הקיימת בשבילה לקחת משכנתא בתודה וברכה יאיר
תשובה:

שבוע טוב יאיר, 

1. משכנתא הפוכה זה רק כנגד נכס קיים

2. חריג מאוד לאשר לאישה בת 74 משכנתא בטח שמקור ההכנסה שלה כמצויין. לווה נוסף, אחד הילדים / נכדים יכול להיות פתרון טוב. 

תאריך: 08/05/2022      נשאל על ידי: מרדכי
שלום וברכה. קודם כל, תודה רבה על האתר הנפלא ועל המענה המקצועי. לקחתי משכנתא לצורך רכישת נכס להשקעה בשיעור מימון של 50% וכרגע אני בתהליך לקיחת משכנתא נוספת לצורך שיפוץ הנכס. הבנתי שאני מוגבל ל 50% משווי הנכס לאחר השיפוץ, הוי אומר שאם שווי הנכס אחר השיפוץ הוא 4,700,000 ש"ח והמשכנתא הקיימת היא 1,700,000 ש"ח , אוכל לקבל רק 650,000 ש"ח - כלומר, הסכום הנותר עד ל 2,350,000 ש"ח שהוא מחצית משווי הדירה הכולל. האם אני מפספס איזה מידע חשוב? המשכנתא מתנהלת בבנק הפועלים. תודה רבה. [email protected]
תשובה:

שלום מרדכי, 

ברמת העיקרון כן. הבנק ידרוש הוכחה שהכסף לשיפוץ.  

תאריך: 07/05/2022      נשאל על ידי: איטה
יש לי זוג לקוחות בני 29. האישה מכניסה 7000 שח כשכירה+ כ5000 עצמאית (כעסק טרי) הבעל אברך ומכניס כמילגת כולל 6400. 3 ילדים. יש להם הלוואה של 100000 שח בהחזר של 2200 שלקחו עבור הון עצמי הם בתהליך מיחזור ע"מ להקטין את ההחזר החודשי ל 1000. בבעלותם דירה בשווי 1200000 ועליה משכנתא של 400000 בהחזר חודשי של 3000. קנו דירה חדשה מקבלן בשווי 1400000 יקבלו מפתח עוד 24 חודש. שילמו 250000 הון עצמי .מנהלים חשבון תקין בפאגי ובפועלים. משכנתא קיימת בפועלים והבנק המלווה בפועלים. מעוניינים למכור את הדירה רק לאחר קבלת מפתח. חשבתי לעשות לו מיחזור על המשכנתא הקיימת ולקחת עוד 200000 כהלוואת גישור. שאלות: 1. איפה כדאי למחזר?ואיפה משכנתא חדשה? 2. הלוואת גישור ניתנת כדיור/ כל מטרה. 3. האם המשכנתא הקיימת יורדת מיחס ההחזר, הרי היא מחליפה שכירות של דירה שלא יורד מיחס ההחזר? תודה על הכל!!!!!!!!!!!!!!!
תשובה:

שבוע טוב איטה, 

1. מאוד תלוי לכל לווה ולווה, לא מכיר את הלווים ולכן לא יודע לענות לך.  כמובן שהבנק המלווה והבנק שבו הפ מנהלים חשבון אטרקטיביים עבורם. 

2. אם הגישור לטובת רכישה אז כמובן יחשב לדיור, למרות שהבנקית מתמחרים היום הלואות גישור במחיר גבוה יותר מדיור.

3. צריך להסביר לבנק את כל העסקה כמו שצריך, אם הם מתחייבים למכור את הנכס, הבנק יכול שלא להתחשב במשכנתא הקיימת. 

בשביל זה יש יועצי משכנתאות. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 634

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

משכנתא - קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?