פורום שאלות ותשובות בנושא משכנתא

משכנתא חדשה? מחזור משכנתא? משכנתא לכל מטרה? שואלים את הדוקטור!

הגעתם למקום הנכון! פורטל המשכנתא של מוטי... בפורטל תמצאו תכנים מקצועיים ועדכניים המתחדשים מעת לעת, טבלת ריבית משכנתא שניתן לקבל בבנקים השונים המתעדכנת פעמיים בחודש,  מחשבוני משכנתא מתקדמים ועוד... כמו כן, לרשותכם מערכת שאלות ותשובות / פורום משכנתא בה ניתן לשאול שאלות בתחום ה - משכנתא - משכנתא חדשה, מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, אשראי חוץ בנקאי, הסדרי חוב מול בנקים, ותשובתכם תעלה במהירות האפשרית ע"י מוטי שמואלביץ או אחד מצוות המומחים (נשתדל עד 24 שעות). * השימוש בכלל מערכות האתר / הפורטל הינם בכפוף לתקנון האתר

בברכה, מוטי שמואלביץ

מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות אחרונות
תאריך: 12/09/2021      נשאל על ידי: יתיר
שלום מוטי רציתי לשאול לגבי רכישת דירה במחיר למשתכן, כיצד אפשר לקבל הערכת שמאי לשווי הנכס, על מנת לדעת כמה משכנתא אפשר לקבל מהבנק הרי הכל עדיין על הנייר, ובנוסף לפעמים מרגע ההודעה על הזכייה, ועד ההזמנה לבחירת דירה יש זמן מאוד מועט תודה
תשובה:

הי,

ישנם כמה אופציות...

  1. אפשר לשאול את הקבלן / עו"ד של הקבלן - דוח ה 0 נמצא אצלם והם יכולים לתת הערכה טובה לשווי שוק. 
  2. אפשר לבדוק מול מתווך שמכיר את האיזור (תעשה הפחתה של 5% בערך מהנתון שתקבל, סביר להניח שבדוח ה 0 זה נמוך ממה שמתווך ייתן לך)
  3. לאחר הוצאת אישור מהבנק, ניתן פשוט לבחון מול הבנק את שווי הנכס לבטוחה, יש בנקים שמחשבים את שווי הנכס לבטוחה ביחס לעלות החוזית ויש כאלה שמבקשים שמאות על העסקה.

בקיצור, אופציה 1 הכי אמינה וטובה.

בהצלחה.

תאריך: 09/09/2021      נשאל על ידי: שוקי
אם לקוח מעוניין לעשות משכנתא למגרש ובנייה. כבר שילם 800K על השטח וצריך 390K לטובת העברת הזכויות מהמנהל אליו כך שיוכל לקבל היתרי בנייה מול העירייה. הבנייה עצמה מוערכת כ - 4M קיבל אישור עקרוני,אפילו שעדיין אין היתר בנייה, האישור מאוד יקר ממזרחי על ה 390K ועל ה 4M שאלה: אם לוקח את ה 390K כדי לסיים את הסאגה של המנהל הוא יוכל לקחת את המשכנתא לבנייה בבנק אחר? (כמובן שיצטרך מחזור ל 390K) הכוונה שהוא יסיים את התהליך של העברת הבעלות של הקרקע לצורך היתרי בנייה. ייגש לבנק אחר ושם יבקש משכנתא לבנייה עצמה וימחזר גם את ה 390K המדוברים. האם זה אפשרי?
תשובה:

שוקי שלום,

בהחלט כן, המשכנתא של ה 390,000 ש"ח תינתן כנגד שעבוד המגרש במזרחי. אין בעיה למחזר אח"כ את ההלוואה הזו לבנק אחר.

למה אתה לא בודק לקחת את ההלוואה של ה 390,000 ש"ח גם בבנק אחר אםאתה טוען שהמחיר שקיבלת יקר? 

תאריך: 05/09/2021      נשאל על ידי: א.ג
היי מוטי , זוג שמתגרש ויש לו דירה בשווי 1.5 מיליון . יתרת המשכנתא לסילוק היא על סך 400K , הדירה רשומה על שתי בני הזוג כיום וכחלק מההליך הגירושין סוכם בינהם שהבעל יקנה את החלק של האישה (יתן לה 600K והיא תצא מהשותפות) ושהדירה תישאר רק על שמו (מעוניין להשכיר אותה) נציין שהגבר עובד מדינה ומרוויח משכורת של 8,500 אלך ש''ח בכל חודש , אין מזונות. איך נכון לנהל הליך כזה? והאם לדעתך זה יעבור בבנקים ?או עדיף לקחת לכיוון חוץ בנקאי? המשכנתא שלהם כיום בשותפות היא במזרחי טפחות.. אשמח לשמוע טיפים האם יש דרך להתקדם עם הבנק .. תודה רבה וחג שמח
תשובה:

בוקר טוב ושבוע טוב,

רכישה מבן / בת זוג בעקבות גירושין זו לא עסקה מורכבת כל עוד בן הזוג הרוכש עומד בקריטריונים לקבלת המשכנתא. במקרה המצוין,  נראה שיש בעיה כי ההכנסה נמוכה ביחס למשכנתא הנדרשת בסה"כ - 400,000 קיים + 600,000 = 1,000,000 ש"ח. נכון הדבר גם אם ממחזרים את ההלוואה הקיימת לתקופה מקסימאלית וגם את התוספת על מנת להקטים החזרים. השכירות העתידית לא מעניינת במקרה הזה. 

בנוסף, יש מספר דברים שיש לשים אלהם לב ולשוב לדעת:

1. על מנת לקחת את התוספת הח'ברה חייבים להציג הסכם מכר, דיווח לרשויות המס, תעודת גירושין + תעודת זהות עדכנית.

2. במידה וישנה כבר משכנתא שרשומה על שני בני הזג, התוספת תלקח בבנק הנוכחי. אחרת חייבים למחזר ביחד את המשכנתא הנוכחית לבנק אחר ורק אז להוציא את האישור לתוספת על הבן זוג הרוכש.

.כמובן שישם דברים נוספים...

חג שמח ושנה טובה, 

מוטי שמואלביץ - יועץ משכנתאות

תאריך: 05/09/2021      נשאל על ידי: אלעד
הי מוטי שתי אחיות מבוגרות ירשו בית בתל אביב. אחת האחיות רוצה לקנות את חצי הבית של האחות השניה. בגלל גילה המתקדם היא כבר לא זכאית למשכנתא (או במקרה הטוב לתקופה מאוד קצרה). האם הילדים שלה יכולים לקנות את החצי של האחות ולמעשה לרשום חצי בית על שמם (כשאת החצי השני הם יקבלו בעתיד בירושה)? תודה
תשובה:

אלעד שלום,

למה לסבך את העניינים...?

שהאם תרכוש את החצי של האחות כאשר הילדים יכנסו איתה לווים בהלוואה או לחילופים שירכשו איתה יחד את הנכס מהאחות. בהנחה שהם לווים מספיק טובים - יש עסקה סביר להניח. 

בברכה,
מוטי שמואלביץ

תאריך: 01/09/2021      נשאל על ידי: אבי
שלום מוטי קבילתי אישור עקרוני עם ריביות שכתוב תוקף ל24 יום שבועיים אחרי חתמתי פתיחת תיק בבנק כעת שלב הכנת הבטחונות עדיין נשאר התוקף של ה24 יום?
תשובה:

בוקר טוב,

ברמת העיקרון, הריביות באישור לא תקפות, יחד עם זאת, הבנק צריך להודיע על שינוי בריבית כל עוד נמצאים בתהליך עם הלקוח. זו אתיקה בנקאית שהם מחוייבים לה. ולכן, אם לא נאמר אחרת, לא צריכה להיות סיבה שהריבית תשתנה.

במידה והעוגנים משתנים, הריבית יכולה להשתנות ללא קשר לתוקף ההסכם אך לא המרווחים.

שנה טובה וחג שמח,

מוטי שמואלביץ,
יועץ משכנתאות ואסטרטג להתנהלות מול בנקים. 

תאריך: 30/08/2021      נשאל על ידי: יוסי
לקוח קנה דירה עם משכנתא . לאחר 4 שנים החליט שרוצה לבנות תוספת ע"פ החוק ואישורים קיימים. הריביות אמורות להיות בתוספת למשכנתא לפי דיור רגיל או קצת יקר יותר? .
תשובה:

היי יוסי,

במצב של הרחבת בנייה כנגד היתרי בנייה, התמחור בבנק נחשב לדיור לכל דבר ועניין.

תאריך: 29/08/2021      נשאל על ידי: ציפורה
האם ניתן לבצע מיחזור פנימי במקרה שלקוח לא משך את כל הכסף? (את הרוב משך)
תשובה:

היי ציפורה,

העניין הוא לא אם משך את כל הכסף או לא משך את כל הכסף, העניין הוא: האם אתם רשומים כבר כבעלים או לא וסוג העסקה, קבלן, יד 2, טאבו, מנהל (וכנראה שעדיין לא).

בגדול ובמקרים מאוד בודדים ניתן, מחזור פנימי היא פעולה טכנית פנימית שאינה דורשת רישום בטחונות מחדש (ברוב המקרים) ולכן היא אפשרית, במקרה המצויין, צריך אישור חריג. 

אם מטרת המחזור להוזיל עלויות או בנייה מחודשת של תמהיל ההלוואה - עדיף לחכות לסוף תהליך הרכישה על מנת לבצע את המחזור בצורה יותר יעילה ולהכניס עוד בנק אחד לפחות ל"משחק". גם ככה מחזור פנימי היא פעולה שבנקים אוהבים להקשות על לקוחותיהם.

אם מטרת המחזור היא ברמת התזרים החודשי, ניתן ואפילו חשוב להוציא מכתב הסבר לבנק הנוכחי עם מטרת המחזור. ולא לצפות לריביות אטרקטיביות במצב זה.

בברכה,
מוטי שמואלביץ.

תאריך: 19/08/2021      נשאל על ידי: אבי יונה
רציתי לדעת אם אתה מעביר קורס ליעוץ משכנתאות לגברים מהציבור הדתי חרדי
תשובה:

אבי שלום, 

ממליץ לך לשוחח עם המכללה ישירות, מכללת פסגות. הם יתנו לך את כל הפרטים וכמובן שיש להם פתרונות כמעט לכל סיטואציה. אתה מוזמן להשאיר פרטים בפורטל ויחזרו אלייך תוך זמן קצר. 

תאריך: 18/08/2021      נשאל על ידי: סופיה בליאייב
שלום ... זכיתי במחיר למשכתן בפנטהוז בסהכ 1000066 מן הסתם שווי הנכס יותר גבוהה ... אני "אם חד הורית " ל2 אני עובדת בשירותי שוק ההון של בנק לאומי בחברת ש.ש.א שירותי שוק ההון המשוכרת שלי הינה 7600 אין לי שכירות אני מתגוררת אצל אימי באשקלון יש לי הסכם מזונות על סך 2500 על הבן הראשון ועל בני השני כרגע עוד לא עשינו הסכם אך האב משלם לי המון יותר מההסכם סכום שנע בין 4000 ל 7 אלף בחודש הוא הולך ומפקיד לי כל פעם כדי שאוכל לכלכל את שני בניי ואני כנגד גם עוזרת לו בצקים והוראות קבע עשיתי תאונת עבודה שקיבלתי עליה 10 אחוזי נכות והגשתי ערר לביטוח לאומי הסכום שאקבל ינוע בין 200 ל350 אלף שח האם אוכל להתקדם במהרות כדי שלא אפספס את הבית במחיר למשתכן ?
תשובה:

היי סופיה,

נראה שכן, חשוב לקבל אישור עקרוני מהבנק ולא לחתום חוזה לפני.

את מוזמנת ליצור קשר עם יובל מליחי, יועץ משכנתאות תותח, מקצועי ואמין מאוד, מוערך מאוד מבחינתי.

יובל מליחי - 0507666494 

תאריך: 18/08/2021      נשאל על ידי: יוסי
האם ישמטעם המכללה קורס המותאם למגזר הדתי והחרדי בירושלים
תשובה:

יוסי שלום, 

ממליץ לך לשוחח עם המכללה ישירות, מכללת פסגות. הם יתנו לך את כל הפרטים וכמובן שיש להם פתרונות כמעט לכל סיטואציה. אתה מוזמן להשאיר פרטים בפורטל ויחזרו אלייך תוך זמן קצר. 

מציג שאלות 1 עד 10 מתוך 364

מהתקשורת

נעם שערבני
מוטי שמואלביץ' - המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה. נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות. הטיפול המסור והמלווה של מוטי וצוותו היה מן הרגע הראשון, במהלך לקיחת ההלוואה וכן כעבור שנה בדיקה של המשכנתא והם ניתן לקבל הסכם טוב יותר. כמובן שביצעתי השוואות עם ההצעות שהציג לי מוטי וגליתי כי ההצעות שהציע מוטי היו טובות משמעותית מהצעה של כל בנק אחר. במהלך התקופה קבלנו שירות יוצא מן הכלל שכלל סגירת משכנתא קיימת, מחזור משכנתא וכן לקיחת משכנתא נוספת. השירות והמקצועיות שהופגנה על ידי מוטי וצוותו הייתה יוצאת מהכלל. לאחר הטיפול המצויין שקבלתי המלצתי על מוטי וצוותו לעוד כ 10 זוגות שנדרשו למשכנתא שגם בהם טיפל מוטי. כולם ללא יוצא מהכלל היו מרוצים מהשירות והמקצועית של מוטי וצוותו וחלקם אף חזרו למוטי עסקאות משכנתא נוספות. אני ממליץ בחום על שירותי המשכנתאות הניתנים על ידי מוטי שמואלביץ'. ניתן גם לקבל המלצה טלפונית נעם שהרבני [email protected]
משפחת שריד - אלי והדר
מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, עם סכום התחלתי לא כ"כ גבוה, הרבה חששות מפני כל התהליך וחוסר ניסיון בהתנהלות מול הבנקים. ההחלטה להשתמש בשירותיך הייתה אחת הטובות והמשמעותיות שעשינו, בפגישה הראשונה בינינו שאלת מה מחיר הדירה, מה הסכום שיש ברשותכם ומה הסכום שתרצו להחזיר כל חודש, אמרת שמכאן אתה תטפל בדברים. יצאנו לדרך, הדרך הייתה מתישה, אבל לא ויתרת, עברת מבנק לבנק ונלחמת עבורנו, היו הרבה קשיים אבל הרגעת, אמרת שהדברים יסתדרו כמו שאנחנו רוצים וזה באמת מה שקרה, עמדת בכל ההתחייבויות שלך וסידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא, לא רק שעשינו את המיחזור ושיפרנו את התנאים בצורה ניכרת, גם דאגת שנקבל חזרה סכום כסף גדול. מוטי, זה הזמן לומר לך תודה, על שנלחמת עבורנו, על המקצועיות, האכפתיות, התמיכה הבלתי פוסקת ועל החלק הגדול שלך ברכישת הבית הראשון של זוג צעיר. תודה על הכל, הדר ואלי.
דנית ואמיר אורון
09.01.14 מכתב המלצה למוטי שמואלביץ – יועץ משכנתאות מוטי יקר, כשהתחלנו את תהליך לקיחת המשכנתא היינו די אבודים. שנים שלא קנינו נכס ולא הצטרכנו להתוודות לנפתולי המוסדות הבנקאים. לאחר ניסיון כושל להתנהל עצמאית מול הבנק שלנו הבנו שאין מנוס מלפנות לעזרה מקצועית. תחילה פנינו לחברות מוכרות שמפרסמות עצמם בכל מני דרכים וקצת לפני שכבר התייאשנו מהתשובות והיחס הלא מקצועי שקיבלנו אמיר נזכר שקיבל במייל הצעה דרך קופת חולים כללית, בה הוא מועסק, לקבלת יעוץ למשכנתא. מאחר ולא היה לנו ספק שקופת חולים כללית תמליץ לעובדיה רק על הטוב ביותר פנינו אליך. מה רבה הייתה הפתעתנו שחזרת אלינו במידית ועוד באותו יום, בערב מאוחר, ביום גשום במיוחד, בשעה מאוחרת שתואמת את שעות עבודתו של רופא - אך בודאי לא תואמת את שעות עבודתו של אף נותן שרות אחר- התייצבת בביתנו. אתה נלחמת מול כל הבנקים והבאת לנו את המשכנתא הטובה ביותר ואת התנאים הטובים ביותר- הרבה יותר טובים ממה שקיווינו לקבל.. משיחה עם נציגת הבנק למשכנתאות נאמר לנו - ואני מצטטת: "לעולם לא נתקלנו ביועץ משכנתא כל כך רציני ואמביציוזי! דנית יובל-אורון
לצפיה בכל ההמלצות

משכנתא - קישורים רלוונטים בפורטל המשכנתא

עולם המשכנתאות הינו עולם נרחב המדבר כמעט לכל אזרח בוגר במדינת ישראל. עולם המשכנתאות מכיל בתוכו מצד אחת את המערכת הבנקאית כגוף המממן את העסקה ומצד שני את הלווה. המשותף לצדדים, הגורם המממן מצד אחד והלווה מצד השני היא לבצע את העסקה - הבנק רוצה "למכור" והלווה "לקנות".

כאן נכנס לתמונה עניין האינטרס האישי והלחץ. הגורם המממן מצד אד מעוניין למכור וברווחיות כמה שיותר גבוה, הלווה רוצה לקנות בעלות מינימאלית. התנהלות נכונה ויידע זה שם המשחק, אדם שיודע להתנהל מקצועי מול הגורם המממן ויודע מה לדרוש ברמת התמהיל וריביות המשכנתא, יידע לנצל את התחרתיות הגדולה בין הבנקים ולהשיג את מחיר הכסף הזול ביותר.

ולרשותכם טבלה אשר תקשר אתכם לעמוד הרלוונטי ממנו תרצו לקבל מידע או סתם לקרוא תוכן מקצועי. 

שם העמוד הקישור הרלוונטי  הערות
ריביות משכנתא לחץ כאן לרשותכם מערכת ריביות משכנתא שבה תקבלו אינדיקציה לריביות המשכנתא שניתן לקבל בכל אחד ממסלולי הלוואת המשכנתא בזמן נתון ביחס לתקופת ההלוואה ואחוזי המימון. טבלת הריביות מתעדכנת פעמיים בכל חודש.
מחשבון משכנתא לחץ כאן לרשותכם מחשבון משכנתא מתקדם, ניתן לבנות 4 תכניות הלוואה (תמהילים) ולבצע השוואה בינהם. כמו כן, תקבלו גרפים ותוצאות רלוונטיות לכל אחד מהמסלולים ולתמהיל הכולל. ניתן להנפיק דוח אישי דרך המחשבון.
מחשבון בדיקת מחזור משכנתא לחץ כאן מחשבון בדיקת פוטנציאל חיסכון בהלוואת המשכנתא שלכם מאפשר לכם בהליך פשוט לבחון ולקבל אינדיקציה לפוטנציאל החיסכון במשכנתא הקיימת.
חדשות ועדכונים בעולם המשכנתאות לחץ כאן בעמוד זה ניתן להתעדכן בכל הנושאים הרלוונטים בעולם המשכנתאות, כל החדשות, העדכונים ועוד. 
נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו סטטיסטיקה למשכנתא הממוצעת שנילקחה בכל חודש נתון, כמות המשכנתאות שניתנו בכל חודש נתון, יחס ההחזר מההכנסה ועוד. 
מסמכים רלווטים וטפסים לטובת קבלת אישור משכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו את כל המיידע שצריך לטובת הוצאת אישור עקרוני למשכנתא בבנקים השונים. טלפונים וקישורים רלוונטים לבנקים השונים, טפסים רלוונטים, רשימת מסמכים וכו'.
הסבר על הליך החיתום במשכנתא לחץ כאן בעמוד זה תקבלו הסבר מפורט על "טופס הטיולים" אותו תעברו לאחר חתימות על הלוואת המשכנתא בבנק הנבחר וכל הנדרש לביצוע הליך רישום הבטחונות לטובת הבנק. 
מאמרים ותוכן מקצועי  לחץ כאן לרשותכם תוכן מקצועי בכל תחומי עולם המשכנתאות - משכנתא חדשה, מחזורי משכנתא, ריביות משכנתא, מסלולי הלוואת משכנתא, עוגנים ומרווחים ועוד... 
מחירון ייעוץ משכנתאות לחץ כאן לרשותכם טבלת מחירון לשירותיו של יועץ משכנתאות. המחירים יכולים להשתנות בין יועץ ליועץ ביחס לסוג העסקה וטיב לקוח. הטבלה מייצגת מחירים ממוצעים לליווי עסקאות הלוואת משכנתא.

 

רוצים שנחזור אליכם?