שאלות ותשובות אחרונות

נשאל על ידי אלישע
תאריך: 22/01/2023
משכנתא לזוג מבוגר (75) בעלי נכס והכנסה סדורה המעונינים לקנות דירה נוספת וזקוקים להלווואה לצורך השלמה. הון עצמי כ1.4 מלש''ח זקוקים ל450 אש''ח נוספים. יכולים לעמוד בהחזר של 5.5 א''שח. באיזה אופן אפשרי?

ניתן לבצע זאת במסגרת של משכנתא הפוכה בחברות הביטוח השונות וגם בבנקים ישנם אלטרנטיבות היום לגיל השלישי כמו "משכנתא זהב" של בנק לאומי, "פנסיונית" של מזרחי ועוד.

נשאל על ידי נתן
תאריך: 22/01/2023
יש לי נכס באמצע בנייה בתמא 38 שהוצאתי עליו משכנתא בבנק מזרחי לפני שנה 70% לפי שווי של אז שזה היה 1,500.000 ועכשיו הדירה כבר שווה באמצע הבנייה 2,000,000 השאלה שלי האם נניח אני יכול ללכת לחברה חוץ בנקאית ולבקש שיתנו לי תוספת מימון של עד 70% לפי האומדן החדש שזה עוד 350,000 שקל ? השאלה היא בכמה היבטים 1. האם הבנק יסכים לתת לעוד מישהו להיכנס בכזאת עסקה של תמה 38 להיות שעבוד מדרגה שנייה ? 2. האם בכלל שייך לקבל משכנתא על דירה שהיא באמצע בנייה שעוד אין לה טופס 4 וכו' ? וכן האם החברה חוץ בנקאית יכולה להחשיב את הערך של הנכס לפי החוזה שעשיתי כבר לפני שנה פלוס ולא לפי השמאות שכבר היום היא שווה 2,000,000 אשמח לתשובה ממך וכן להמלצה על חברה חוץ בנקאית שהיא טובה ועושה כאלו סוגי עסקאות, בתודה מראש

ערב טוב,

  1. טכנית זה אפשרי, יחד עם זאת דורש אישור נקודתי ואפילו חריג ברגע שמדובר באמצע תהליך ובטח ובטח אם ההון העצמי שולם במלאו לקבלן.
  2. טכנית ניתן, בפועל הבנקים לא נכנסים לזה וברוב המקרים גם גופים חוץ בנקאי לא יכנסו אלה אם כן זה משהו שנסגר מראש בין הבנק לחוץ בנקאי. לא באמצע תהליך.
  3. כל עוד העסקה לא הושלמה – לפי חוזה.

    שורה תחתונה – מאוד מאוד חריג אישור, צריך סיפור ממש טוב ואינטרס של הבנק שכבר נכנס לתמונה.

נשאל על ידי ארז לי
תאריך: 22/01/2023
שלום רב. במידה וארצה להחזיר את הסכום שנלקח במסלול פריים, האם ישנה כדאיות לתשלום החזר מלא או באם אשלם בפעימות מה הסכום שאאלץ להחזיר כתשלום ומה סכום הקרן (ריבית). יש לנו מסלול פריים של 290000 שח וברצוני להחזיר מסלול זה בפעימות. כל פעימה 50000 שח

לא הבנתי למה בפעימות ולא בפעם אחת. בכל מקרה אין בעיה לפרוע 50,000 ש"ח מסך של 290,000.

נשאל על ידי דוד כהן
תאריך: 22/01/2023
אני קונה כעת דירה חדשה מקבלן, ויש לי בבנק כמה הלואות מהעבר, השאלה היא האם מתי שאני לוקח משכנתא אני יכול לפרוע את ההלוואות ולהכניס את הכל במשכנתא, וכך גם ההחזרים של ההלואה לא יפגעו בסיכוי לקבל משכנתא גדולה

ערב טוב,

אתן לך דוגמא מספרית,

נניח ואתה רוצה לרכוש נכס ב 1,000,000 ש"ח, נכס ראשון, ניתן לקבל משכנתא מקסימאלית עד 75% מימון. יש לך הון עצמי כולל של 400,000 ש"ח. כלומר, משכנתא נדרשת 600,000 ש"ח.

הלוואות קיימות לכל מיני גורמים 150,000 ש"ח.

מה שאפשר לעשות זה להוציא אישור עקרוני למשכנתא על 750,000 ש"ח, מכאן שההון העצמי שאתה נדרש להביא הוא 250,000 ש"ח בלבד(מבלי להתייחס לעלויות נלוות) וזה משאיר לך 150,000 ש"ח לפרוע את ההתחייבויות הקיימות.

 דוגמא נוספת:

נניח ואתה רוצה לרכוש נכס ב 1,000,000 ש"ח ויש לך הון עצמי כולל של 300,000 ש"ח. כלומר, משכנתא נדרשת 700,000 ש"ח.

הלוואות קיימות לכל מיני גורמים 150,000 ש"ח.

מה שאפשר לעשות זה להוציא אישור עקרוני למשכנתא על 750,000 ש"ח, מכאן שההון העצמי שאתה נדרש להביא הוא 250,000 ש"ח בלבד(מבלי להתייחס לעלויות נלוות) וזה משאיר לך 50,000 ש"ח לפרוע חלק מההתחייבויות הקיימות ואץ יתרת ההתחייבויות ניתן לאחד להלוואה אחת עם החזר חודשי תואם צורך..

בברכה,
מוטי שמואלוביץ

נשאל על ידי שמואל לוי
תאריך: 10/01/2023
אני יכול לקחת משכנתה בגיל 85?

ערב טוב,

ישנם אפשרויות מימון רבות לגיל המצוין, לדוגמא: משכנתא הפוכה דרך חברות הביטוח השונות, משכנתא בקצב שלך במזרחי טפחות ועוד.

מה מטרת ההלוואה? כמה כסף אתה צריך? מה שווי נכס? מקורות הכנסה?

אתה מוזמן לתת יותר פרטים ואשמח להפנות אותך לגורמים המתאימים.

בברכה,
מוטי שמואלוביץ.

נשאל על ידי מוטי בר
תאריך: 02/01/2023
שלום ,בהמשך לתשובה שלך לשאלתי לגבי מיחזור. אסביר את עצמי- יש לי 100K מזומן שאני רוצה להחזיר במשכנתא .אני רוצה להשאר עם ההחזר החודשי כפי שהוא ורק לקצר את תקופת המשכנתא לפחות שנים ,השאלה שלי אך הכי נכון לחלק את ה 100K בן שני המסלולים . המסלולי משכנתא שלי הם -מסלול ראשון בסכום של 200K בפריים (מינוס)-%0.7 ל25 שנה ומסלול שני של 300K בפריים (פלוס) +0.5 %, השאלה שלי מהי החלוקה האופטימלית של ה 100K בן 2 המסלולים לדוגמה להפקיד 30K במסלול הפריים מינוס ו 70K במסלול הפריים פלוס .אופטימלי הכוונה שהקרן תאכל הכי מהר בתשלומים הבאים שיהיו לאחר המחזור,הרי ככל שמשך המשכנתא ארוך ,בשנים הראשונות החלק של הקרן "נאכל" פחות מתוך התשלום החודשי.

אין צורך לחלק את ה 100,000 לפירעון של כל אחד מהמסלולים. ניתן לקחת את ה 100,000 אותם אתה רוצה לפרוע את המשכנתא ולסלק 100,000 ש"ח מההלוואה של הפריים + 0.5 מהסיבה הפשוטה שמחיר הכסף שם יקר יותר. .

נשאל על ידי מאיר
תאריך: 02/01/2023
שלום מוטי , בניין בקבוצת רכישה שהסתיימה הבניה וכבר אוכלס ללא טופס 4 , אדם הקונה שם עכשיו דירה (מאדם פרטי) ישנה אפשרות לקבל משכנתא מהבנק לפני הטופס 4?

טכנית כן, בפועל בעייתי יותר.

נשאל על ידי מוטי בר
תאריך: 02/01/2023
שלום שאלה לגבי מחזור -יש לי סכום של 100K שאני מעונין למחזר, יש לי 2 מסלולים במשכנתא 200K ב- פריים מינוס-0.7 ל25 שנה ומסלול נוסף 300K ב-פריים פלוס+0.5 גם ל 25 שנה ,השאלה שלי אך הכי נכון לחלק את הסכום 100K בן 2 המסלולים (קיצור התקופה) ? תודה

באמת שלא הבנתי את השאלה, אם אם השאלה היא מה נכון לפרוע והאם לקצר את התקופה או לחילופין להפחית החזר חודשי, התשובה היא כזו:

לפרוע כמובן את ההלוואה היקרה של הפריים הנקי. בנוסף, אם ברמת כושר החזר אין בעיה להישאר על החזר דומה לקיים, בהחלט לקצר תקופה.

נשאל על ידי ציפי
תאריך: 29/12/2022
הגשתי בקשה לזכאות דרך האתר של בנק לאומי מהקישור ששלחת לי, אני רוצה להוציא משכנתא ממרכנתיל והם מבקשים העתק תעודת זכאות אך בנק לאומי אומר שאסור להם לתת לי העתק ע"פ החוק של משרד הבינוי אלא שהבנק המבקש צריך למלא טופס בקשה רק שהם לא מוכנים עד שלא ישלח להם העתק, מה עושים? האם זו רק הרגשה שלי שהבנקים לא אוהבים לשלב במשכנתא זכאות?

הלקוח יכול לבקש מהמוקד להעביר את הזכאות ולשייך לאן שרוצה. פרוצדורה מיותרת, רק אחרי שהחליט איפה לקחת שיבקש שיעבירו. את האישור ניתן להוציא כולל הזכאות ללא קשר לתעודה עצמה, אני אישית פועל כך בתיקים מסוימים.

נשאל על ידי ציפי
תאריך: 29/12/2022
לגבי תעודת זכאות, תוך כמה זמן מקבלים את תעודת הזכאות מאז ההגשה ואיך מקבלים אותה?

מניסיוני, בערך שבועיים – שלושה דרך הבנק בו הוגשה הבקשה.

נשאל על ידי אריאל
תאריך: 26/12/2022
שלום מוטי כתבתה לי ששמאות של בנק מספיק טוב ובסוף כתבתה תמיד טוב שמאות מוקדמת מה כוונתך תודה רבההה אשמח שתשיב

אני לא באמת זוכר את השאלה והתשובה שרשמתי…

יחד עם זאת, אני תמיד אומר ששמאות אשר נעשתה ע"י שמאי של הבנק מבחינתי היא שמאות מספיק טובה ולא מחייב ששמאי שאינו ברשימה של הבנק או לחילופין יוזמן ללא קשר לבנק יהיה "טוב" יותר או פחות.

בנוסף אני מציין שעשיית שמאות מוקדמת ע"י שמאי של הבנק זה תמיד מבורך, תורם ועושה הרבה שקט לרוכשים.

שמאי של בנק עובד בכפוף להנחיות של המחלקה המשפטית של הבנקים ולכן מכיר בדיוק את הפרטים אליהם חשוב לשים לב מבחינת הבנק, מה ששמאי שאינו עובר עם הבנק לא תמיד יודע להתייחס לזה.

נשאל על ידי נוגה
תאריך: 26/12/2022
האם הגיוני לקחת 50% מהמשכנתא במסלול פריים (והשאר קלצ) בתקופה הזו? או עדיף כמה שפחות על הפריים?

השאלה היא מאוד כללית אך לצערי התשובה לא יכולה להיות כללית. לכל מסלול יש יתרון, חיסרון, מאפיינים שונים אשר יכולים כל אחד בנפרד ובמכלול של תמהיל לתת פתרון כזה או אחר לצורך של הלווה.

לקוחות ממליצים על יועצי משכנתאות

מורן ואריק שמש

למוטי היקר, רצינו לומר לך תודה על הליווי המסור והמקצועי. לא האמנו שבאמת נצליח לחסוך כל כך הרבה כסף במחזור המשכנתא ואפילו הופעתנו לטובה, קיבלנו החזר כספי! צ'ק מהבנק עד הבית…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
עידו רוזנבלום

תודה על העזרה, הליווי והייעוץ המקצועיים האדיבים והמובנים (זה לא קל להבין).
תודה שהכל עשית בשיא הנחמדות, כי אירוע של לקיחת משכנתא הוא לעיתים מאוד לא נחמד. עד המשכנתא הבאה, בחברות עידו רוזנבלום…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
אור וסמדר שפירר

למוטי התותח, רציתי רק להגיד לך תודה. תודה על הדרך, על השירות ועל היחס. אתה יועץ משכנתאות מקצועי שיודע מה הוא עושה ומצליח להשיג ללקוח את מה שהוא צריך…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
אהרוני צחור

את מוטי הכרתי לפני 10 שנים עוד שנסתי למחזר את הלוואת המשכנתא שלי באופן עצמאי. נדחיתי ע"י 2 בנקים למשכנתאות. בשיא הייאוש מצאתי פלאייר עם השם של מוטי שמואלביץ. החלטתי שאין לי מה להפסיד ויצרתי קשר עם מוטי…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
דודי ואסתי גולדברג

היי מוטי, רק רצינו להודות לך מעומק הלב על השירות המסור שקיבלנו לאורך כל הדרך ועוד… תודה שהארת את עיננו והצלחת לעשות לנו סדר בכל הבלגן הזה שנקרא "משכנתא". והתודה הכי גדולה כמובן על מה שהשגת עבורנו…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
גיל קומר

המלצה למוטי שמואלביץ' – מוטי הוא חברו הטוב ביותר של הלווה בעמידה מול הבנקים. אל תתנו לחיוך הרך ולאווירה הטובה להטעות אתכם! החיוך רך אבל השיניים שיני כריש. הוא נלחם עם הבנקים…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
מאיר ומזל זנטי

במהלך שנת 2012 אני ואשתי מכרנו את דירתנו הישנה ורכשנו דירה גדולה יותר בבת ים. במהלך התהליך לקבלת משכנתא לצורך רכישת הדירה החדשה, התחלנו בבירורים לצורך קבלת ההלוואה…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
חן גוסלר

למוטי היקר, רצינו להודות לך על הליווי הצמוד, היעיל והאיכותי בתהליך לקיחת המשכנתא שלנו. היה לי ברור מהרגע הראשון שהכרנו שאנחנו נמצאים בידיים טובות…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
משה ואורטל כחלון

מוטי היקר! אלפי תודות על הייעוץ, התמיכה, העזרה, הליווי ועל כל רגע שעמדת לצדינו. יישר כח ובהצלחה. אורטל ומשה כחלון

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
מיכאל רבין

חברתנו עובדת איתך מעל 5 שנים, קבלנו תמיד שירות מקצועי אמין ומהיר עבור מימון פרויקטים בתחום האנרגיה. ברמה האישית עזרת לי מאוד בגיוס משכנתאות והשגת התנאים הטובים ביותר….

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
מירי ורוני נגאוקר

למוטי היקר, אני מודה לך מקרב לב על הליווי הצמוד והסיוע לאורך כל תהליך רכישת הדירה. תודה על הסבלנות והתמיכה והיחס החם. בנוסף תודה גם הייעוץ בתחומים השונים הנלווים…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
עידן והילה ברדה

מוטי היקר, כמו שאתה כבר יודע, הגענו אלייך לאחר תהליך ארוך ומורכב בניסיון למצוא את הבנק שייתן לנו את המשכנתא המשתלמת ביותר. הגענו אלייך, במקצועיות ומומחיות רבה…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
שערבני נועם

מוטי שמואלביץ' – המלצה חמה בשנת 2011 רכשנו את ביתנו בהרצליה.
נדרשנו למשכנתא גדולה מאוד. חבר המליץ לי על מוטי שמואלביץ', קבענו פגישה עם מוטי ומרגע סיום הפגישה הרגשנו שאנחנו בידיים בטוחות ומקצועיות….

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
סוזי כהן

מוטי, ברצוננו להודות לך על הליווי הצמוד בלקיחת המשכנתא. תודה על השירות המהיר והיעיל ובחיסכון המשמעותי והתנאים המעולים. אין ספק שבחרנו נכון ונשמח לעבוד עימך בעתיד שוב. ממליצים בחום רב – סוזי כהן.

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
מעיין קנפו

מוטי, אתה פשוט תותח על! הגענו למוטי בתחילת התהליך ללקיחת משכנתא וקיבלנו ליווי צמוד, מקצועי, אדיב, נעים והכי חשוב, בשפה שכל אחד מבין. מוטי עזר לנו לעשות סדר בבלאגן ושיתף אותנו מהידע והניסיון שלו בנדיבות…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
שאול חן

מוטי היקר, תודה על השירות המקצועי, היעיל והאכפתי שהענקת לנו ברמת הלוואת המשכנתא. אין ספק שאתה מקצוען אמיתי והערך המוסף שאתה נותן עצום! יעיל ביותר בכל המשתמע מההתנהלות מול הבנקים…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
משפחת שריד - אלי והדר

מוטי היקר, הכרנו אותך כזוג צעיר המעוניין לרכוש את הדירה הראשונה שלו, סידרת לנו משכנתא בתנאים שביקשנו, למרות שבתחילת הדרך זה נראה היה בלתי אפשרי. נכנסנו לדירה וכעבור תקופה דיברנו שוב – הפעם כדי למחזר את המשכנתא…

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ
דניאל גד

מוטי- הסבלנות, האדיבות, היושרה, הזמינות והמקצועיות שגילית לאורך כל התהליך
ראויים להערכה! אני מודה לך מקרב לב על כל הסיוע, הייעוץ, השירות האדיב שלך והדאגה לקבל את ההצעה הטובה. הפכת את כל התהליך לידידותי ויעל ביותר. בברכה והערכה רבה. דניאל גד

המלצה על יועץ\ת המשכנתאות מוטי שמואלוביץ