מאמרים בנושא משכנתא

לרשותכם מגוון מאמרי תוכן מקצועיים + סרטונים אשר נכתבו ע"י יועץ המשכנתאות – מוטי שמואלוביץ, המקיפים את עולם המשכנתאות.

בין מגוון המאמרים ניתן למצא מאמרים בנושא משכנתא חדשה, מאמרים בנושא מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, מאמרים בנושא ריביות משכנתא, מרווחי שוק בהלוואות משכנתא, נתונים סטטיסטיים בהלוואות משכנתא, עוגנים במשכנתא ועוד.

על מה תרצה לקרוא?
מאמרים בנושא: משכנתא חדשה    |    מחזור משכנתא    |    שמאות מוקדמת    |    ריביות משכנתא ומדדים    |    משכנתא חוץ בנקאית    |    מחיר למשתכן    |    בנק ישראל    |    מסלולי הלוואת משכנתא    |    בנקים    |    משכנתא לכל מטרה    |    יועצי משכנתאות    |   


מנגנון קביעת הריבית המשתנה - מזרחי טפחות
מנגנון קביעת הריבית המשתנה במזרחי זה פשוט לא "פייר פייט". הנה לכם סרטון הסבר קצר וקולע על מנגנון קביעת הריבית המשתנה בבנק מזרחי טפחות.
ריביות ומדדים מרס 2022 - חוקי המשחק משתנים?
הריביות עולות! מדד המחירים מחירים לצרכן עולה! ומה הבעיה האמתית שלא מדברים עליה יותר מידי?
הסכנה שלא מדברים עליה - הריביות המשתנות בהלוואת המשכנתא
במאמר זה אני רוצה לדבר איתכם על הריביות המשתנות בהלוואות המשכנתא, או שיותר נכון לומר - הסכנה שאולי לא ניראה לעין בכל המשתמע מהריבית המשתנה.
נתונים סטטיסטיים על הלוואות המשכנתא לשנת - 2022
2022 - סה"כ משכנתאות שניתנו בכל שנה, משכנתא ממוצעת שניתנה בכל שנה, מספר הלוואות שניתנו בממוצע בכל שנה, אחוז מימון ממוצע, סכום המשכנתאות שניתנו לכל מטרה ועוד.
הבנקים מעלים מרווחים, ההיסטוריה חוזרת על עצמה
ההיסטוריה פשוט חוזרת על עצמה! אתם בטח שואלים את עצמכם: "איך פתאום, משום מקום, הבנקים החלו לעלות ריביות משכנתא"?
מדד המחירים ותשומות הבנייה - סיכום 2021
מדד המחירים ותשומות הבנייה שברו שיאים של לפחות עשור בשנת 2021. כיצד מדד המחירים השפיעה על הלוואות המשכנתא שלנו וכיצד משומות הבנייה השפיע על מחיר הדירה שרכשנו?
משכנתא - מסכמים את שנת 2021
משכנתאות 2021!!! מסכמים את השנה הכי מטורפת שידע המשק הישראלי ברמת משכנתאות, ריביות משכנתא, נדל"ן, מימון חוץ בנקאי ועוד הרבה מעבר - מתחילים!
משכנתא על טאבו ירדני
מהו טאבו? מהו טאבו ירדני? מהן הבעיות המרכזיות בטאבו ירדני? ואיפה זה נופל בבואנו לקבל מימון בנקאי?
סקירת ריביות משכנתא - נובמבר 2021​​​​​​​
חודש נובמבר תמיד מסקרן ומעניין בכל המשתמע ממחיר הכסף על הלוואות המשכנתא - יועץ המשכנתאות מוטי שמואלוביץ בסקירת ריביות משכנתא לחודש נובמבר 2021
סקירת ריביות משכנתא - אוקטובר 2021
חודש אוקטובר התאפיין במגמה מעורבת של שינויי ריבית במסלולים השונים. הריביות הלא צמודות בממוצע עלו כאשר הריביות הצמודות עשו את הכיוון ההפוך. באו נעשה סדר...
כיצד תשפיע הרפורמה החדשה על עתידם של יועצי המשכנתאות?
הרפורמה החדשה של בנק ישראל, כיצד תשפיע על עתידם של יועצי המשכנתאות? האם זה סופם של יועצי המשכנתאות?
רפורמת בנק ישראל על בנקים למשכנתאות
15-11-2021 בנק ישראל ממשיך בשלו, עוד ועוד רפורמות ושינויים רגולטורים המשפיעים באופן ישיר על הבנקים ונוטלי המשכנתאות. אז מה הפעם?
הגבלת מימון על נכס קיים למשקיעים
06-10-2021 - בנק ישראל מנסה מזה זמן לבצע מהלכים לצנן מעט את שוק הנדל"ן - כיצד זה ישפיע על משקיעים, משפרי דיור ובנוסף, כיצד הוראות בנק ישראל ישפיעו על הגופים החוץ בנקאיים.
נתונים סטטיסטיים על הלווואות משכנתא לשנת 2021
נתונים סטטיסטיים של משכנתאות לשנת 2021 ובכל חודש נתון - מספר הלוואות, משכנתא ממוצעת, יחס החזר ממוצע ועוד
אישור עקרוני למשכנתא
05/12/2019 - מהו אישור עקרוני למשכנתא וכמה סוגי אישורים כאלו יש? מתי נכון לנו להוציא אישור עקרוני למשכנתא והמם כל המסמכים הרלוונטים אותם יהיה עלינו להכין לבנק משכנתאות טרם הפגישה בבנק.
מרווח שוק במשכנתא
מהו מרווח שוק במשכנתא והאם זה באמת נתון מקצועי או גימיק נחמד ולא יותר. יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ עושה סדר בכל נושא מרווחי שוק
גרירת משכנתא
גרירת משכנתא, מתי נכון לגרור ומתי נעדיף לוותר על התענוג? יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ מסביר על גרירת משכנתא.
מסלול פיתוי במשכנתא
מסלול פיתוי זהו מונח שמגדיר חלק מסך כולל של הלוואה שנרצה לקחת לתקופת זמן מינימאלית שמהווה כלי להשגת מחיר כסף טוב יותר לטווח הארוך על יתרת הלוואת המשכנתא ללא "מסלול הפיתוי".
סימולטור לבניית תכנית משכנתא ליועצי משכנתאות
כל מה שיועץ משכנתאות צריך בסימולטור אחד. סימולטור מתקדם ליועצי משכנתאות מבית מוטי שמואלוביץ, יועץ משכנתאות פעיל מזה 13 שנים. הסימולטור מאפשר בניית תמהיל ללקוחות, השוואה בין תמהילים, הדפסת דוחות שונים לבנקים וללקוח עצמו ועוד הרבה הרבה מעבר.
מדד תשומות הבנייה
למדד תשומות הבנייה השפעה לא קטנה על עלות העסקה. כיצד מדד תשומות הבנייה משפיע לנו על מחיר הנכס אותו אנו מעוניינים לרכוש וכיצד נחשב את עלויות תשומות הבנייה בעסקה מקבלן. יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ מסביר בסרטו זה על מדד תשומות הבנייה:

רוצים שנחזור אליכם?