כיצד להתנהל נכון מול בנקים?

בנקים, לרובנו הבנק נתפס כמשהו שלילי ונכון הדבר ללא כל קשר למצבנו הכלכלי. ואני שואל למה....? כי אנחנו משלמים לבנק הרבה כסף על הפעולות אותן אנו מבצעים? כי לא תמיד אנו משיגים את מבוקשנו? הריביות רצחניות? ההצמדות למדד שכל הזמן עולה?
נכתב בתאריך 07/06/2014

בנקים, לרובנו הבנק נתפס כמשהו שלילי ונכון הדבר ללא כל קשר למצבנו הכלכלי. ואני שואל למה....? כי אנחנו משלמים לבנק הרבה כסף על הפעולות אותן אנו מבצעים? כי לא תמיד אנו משיגים את מבוקשנו? הריביות רצחניות? ההצמדות למדד שכל הזמן עולה? הלוואת המשכנא אשר נתפסת כמשהו מאוד שלילי? או אולי מישום שאנו לא באמת מבינים את המשמעות האמיתית של הבנקים בחיינו?

 

אנחנו מול הבנק זה לא מלחמה! זה אינטרס אחד מול אינטרס אחר, כאשר המטרה זהה לשני הצדדים!

 

בנק הוא מוסד פיננסי כלכלי שמטרתו ככל עסק בעולם להרוויח כמה שיותר. בנק הוא מתווך בכסף, קונה בזול ומוכר בייקר,  וזה בסיס קיומו. המטרה של הבנק למכור לנו כסף והמטרה שלנו היא לקנות כסף. האינטרס של הבנק, למכור בכמה שיותר יקר במינימום סיכון, והאינטרס שלנו לקנות בכמה שיותר זול ובמינימום שיעבוד. התנהלות מול הבנק היא אסטראטגיה, מהי מטרתנו? וכיצד עלינו לפעול על מנת להשיג את מבוקשנו בתנאים הטובים ביותר?

תפנימו, מולנו עומד גוף שצריך אותנו לא פחות ממה שאנו צריכים אותו, אל תתנו לדברים להעשות בקלות יתרה, ולעולם אל תתייאשו כאשר שוללים את מבוקשנו. הנה כמה טיפים אשר יעשו את העבודה מול הבנק למעניינת יותר...

  1. אם הבנק אומר לנו "כן" ישיר, לעולם אל תשיבו בחיוב גם מצידכם, תמיד תשאפו לקבל את התנאים הטובים ביותר לפני שתשובתכם היא חיובית.
  2. כאשר הבנק אומר לנו "לא", הוא לא מתכוון שהוא לא רוצה לאשר את מבוקשנו. הוא פשוט לא מספיק בטוח שנעמוד במבוקשנו. עלינו לגרום לבנק להבין שההשקעה בנו כדאית.

    עמודים בפורטל המשכנתאות של מוטי שמואלביץ שכדאי לכם לבקר:

    מחשבון משכנתא, מחשבון פוטנציאל מחזור משכנתא בלחיצת כפתור, ריביות משכנתא עדכניות

    בהצלחה.... מוטי שמואלביץ.
רוצים שנחזור אליכם?