מעוניינים לשוחח או להפגש עם יועץ משכנתאות? השאירו פרטים:

* ניתן להשאיר מייל בגוף השאלה וברגע שתשובתכם תתקבל במערכת תתקבל התראה.

מנוע חיפוש תשובות

הזן את שמך כפי שצויין בשליחת השאלה
מספר תוצאות שהתקבלו
0
שאלות ותשובות - עמוד 2
תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: אפרת
מוטי שלום, סיימתי עכשיו קורס יעוץ משכנתא עם שני -פשוט מושלם! אני כרגע מעוניינת להתחיל במחזור המשכנתא שלי, יש לי משכנתא בבנק לאומי וחלק מהמשכנתא זה מענק, השאלה אם יש אפשרות לבצע מחזור משכנתא בבנק אחר ואיך אני מתייחסת לחלק של המענק? במידה וניתן למחזר בבנק אחר-אשמח לקבל המלצה לאיזה בנק לפנות, חשבון העו"ש והמשכנתא שלי הינו בלאומי תודה רבה
תשובה:

היי אפרת, 

חסרים מלא נתונים בשביל לענות לך על התשובה שלך. תכנסי לשיעורי הפרקטיקה ואשמח לעזור לך. 

תאריך: 11/04/2021      נשאל על ידי: אבי
הי מוטי, בקרוב אצטרך לקחת משכנתא של 1.6 מיל לטובת נכס חדש יש ברשותי נכס ישן בשווי 1.2 מיל שאני מתכוון למכור ואת ההפרש לקחת משכנתא 1.האם כדאי למכור אותו עכשיו ולקחת הלוואת בלון של ההפרש 400K או לקחת הלוואת בלון של 3 שנים על כל הסכום 1.6 מיל ובזמן זה אוכל למכור את הדירה בלי לחץ ולהחזיר לבנק? 2.אפשר באמצע מועד הלוואת הבלון לשלם חלק נכבד מההלוואה ולהחזיר את השאר במשכנתא? תודה מראש אבי
תשובה:

היי אבי,

לגבי שאלתך הראשונה, אין לי יכולת לענות לך תשובה מקצועית כי אני לא מכיר את הצורך שלך, התשובה יכולה להיות לכאן ולכאן באותה הנשימה. 

לגבי שאלתך השנייה, התשובה היא - כן. 

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: אבי
שלום, רציתי לדעת מה המחיר שאתה לוקח על ייעוץ משכנתא
תשובה:

היי אבי,

הנה מחירון ייעוץ משכנתאות - לחץ כאן

בהצלחה

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: אביחי אזרד
מוטי שלום, האם הריביות אשר מופיעות כאן באתר (לפי אחוזי המימון/ שנים/ סוגים) ריאליות לבקש/לדרוש מהבנק זאת בהנחה וכל שאר המשתנים של הלקוח תקינים. שואל בעקבות כך שלעיתים אתרים שונים - ריביות שונות..... כסטודנט שלכם מעדיף להיצמד לאחד.... ולטוב יישר כח על הכריזמה, ההסברים והתכנים באתר כאן ובאתר המכללה. [email protected]
תשובה:

בוקר טוב אביחי, 

הריביות המוצגות בפורטל הינם ריביות שבהחלט ניתן לדרוש מהבנק ואפילו פחות (תלוי בטיב לקוח).  

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: ישראל בן ראובן
שלום מוטי אני צריך הלואה בפחות מ45% מימון ואני מעוניין לקחת 45% ואחרי זה להחזיר את החלק היקר יותר השאלה שלי איך זה עובד כשאני מועניין להחזיר חלק ממסלול למשל חלק מהשליש הקל"צ האם אני יכול לבקש שישאירו את אותם שנים ורק יקטינו את ההחזר או לקצר את השנים ולהשאיר את גובה ההחזר. בקיצור השאלה האם הבנק יכתיב לי מה אני יכול להחזיר ובאיזה צורה או שלא, תודה רבה! ויום טוב!
תשובה:

ישראל,

לא מכיר שום חוק או הוראה מצד בנק ישראל שבסגירת הלוואת משכנתא קיימת מגבילה את הלווה מלבד 10% לפחות מגובה יתרת ההלוואה (מסלול). הבנק לא יכול להכתיב לך מה לפרוע ומתי. 

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: שמואל כהן
1/7/19 נכנסתי לשכירות בדירה בגוש דן לשנתיים ועכשיו עם סיום החוזה המשכיר רוצה לעלות את השכירות 6.2 % בתואנה שיש אינפלציה והשכירויות עלו. לי זה לא נראה כי האינפלציה היא פחות מ1% ואני שומע שהשכירויות עוד ירדו. האם יש מדד המודד עליות או ירידות שכירויות ?
תשובה:

אני יודע שיש מדד שכזה, אבדוק בהמשך קישור ישיר לאתר של הלמ"ס. 

תאריך: 07/04/2021      נשאל על ידי: יוסי
שלום מוטי. גרושה עם 2 קטינים ואחת נוספת מעל 18. מקבלת מזונות 6,000 ש"ח בחודש. בשנה האחרונה מקבלת אבטלה (כ-7,000 ש"ח) בבעלותה דירה בשווי של כ-2 מיליון ש"ח ללא משכנתא. בבניין מתחילים בפרוייקט של הוספת מרפסות, בעלות כוללת של כ-120,000 ש"ח לדייר, בתשלומים מהחודש הבא של כ-4,000 ש"ח לחודש. האם ניתן והאם הבנק יאשר משכנתא לכל מטרה על הסכום הנ"ל, כנתונים הנ"ל. בהחזר חודשי של עד 1,500 ש"ח בחודש (כ-10 שנים)?
תשובה:

היי,

הבנק בהחלט יכול לאשר את ההלוואה הנדרשת (בהנחה שנתוני האשראי תקינים והנכס תקין משפטית ותכנונית) ובמקרה הגרוע לתקופה של 10 שנים לא צריך לשלם מעל 1200-1300 בחודש במשכנתא לכל מטרה. 

תאריך: 05/04/2021      נשאל על ידי: רינת מליבובסקי
היי מוטי , זוג שמעוניין בסכום של 135א ש"ח לכל מטרה ( כיסוי חובות ) כנגד דירת מגורים שנותרה בו משכנתא כ 200א ש"ח ( שווי נכס כ 2 מליון ש"ח) האם יוכלו להגיש בקשת הלואה לכל מטרה כאשר יש הערת אזהרה לטובת צד ג' (הורה של אחד הלווים) מבירור איתם האמא לא מוכנה לוותר על הערת האזהרה שרשומה לטובתה .בבקשה [email protected]
תשובה:

היי רינת,

בגדול בנקים לא אוהבים לתת הלוואות ברגע שיש הערת אזהרה. יחד עם זאת - אפשרי, בגלל שגובה המשכנתא והתוספת הנדרשת נמוך ביחס לשווי נכס. מאוד תלוי בגין מה נרשמה הערת האזהרה ובכמה היא מתורגמת לכסף. 

 

תאריך: 05/04/2021      נשאל על ידי: דודי
ללקוחה משכנתא עם תמהיל שחלקו בריביות טובות וחלקו לא. האם ניתן לעשות לה מיחזור פנימי בבנק שלה רק על המסלולים הפחות טובים? האם להביא הצעה מבנק אחר על כלל ההלוואה שלבנק יהיה אינטרס לשפר לה? יש איזה טיפה חשוב בהתנהלות מול הבנק במקרה כז?
תשובה:

היי דודי,

במצב שכזה, אם ברצונך להביא הצעת נגד מבנק נוסף, עלייך להביא הצעה על כל הסכום ולא חלק מהסכום. ככה הבנק הנוכחי מבין שיש אלטרנטיבה אחרת לגרירה ולתוספת הנדרשת וכך הוא הרבה יותר גמיש. 

תאריך: 04/04/2021      נשאל על ידי: משה
מוטי שלום, לקוח יחיד בחלת הגיע אליי , הבנק דרש לווה נוסף משלם בהלוואה , ההורים של הלווה הם ערבים משלמים בהלוואה, הערבים בגיל מבוגר(60) הבנק מחייב אותם בביטוח חיים בנוסף ללווה הראשי , הפוליסת ביטוח יקרה מאוד לערבים האם ניתן באיזשוהי דרך לבטל את חובת הביטוח חיים להורים הערבים ? תודה רבה
תשובה:

משה,

אפשר לבדוק מול הבנק המאשר. הסיכוי שיאשרו לא גבוה אבל שווה בדיקה. 

מציג שאלות 10 עד 20 מתוך 270

רוצים שנחזור אליכם?