מאמרים בנושא משכנתא

לרשותכם מגוון מאמרי תוכן מקצועיים + סרטונים אשר נכתבו ע"י יועץ המשכנתאות – מוטי שמואלוביץ, המקיפים את עולם המשכנתאות.

בין מגוון המאמרים ניתן למצא מאמרים בנושא משכנתא חדשה, מאמרים בנושא מחזור משכנתא, משכנתא לכל מטרה, מאמרים בנושא ריביות משכנתא, מרווחי שוק בהלוואות משכנתא, נתונים סטטיסטיים בהלוואות משכנתא, עוגנים במשכנתא ועוד.

על מה תרצה לקרוא?
מאמרים בנושא: משכנתא חדשה    |    מחזור משכנתא    |    שמאות מוקדמת    |    ריביות משכנתא ומדדים    |    משכנתא חוץ בנקאית    |    מחיר למשתכן    |    בנק ישראל    |    מסלולי הלוואת משכנתא    |    בנקים    |    משכנתא לכל מטרה    |    יועצי משכנתאות    |   


כיצד תשפיע הרפורמה החדשה על עתידם של יועצי המשכנתאות?
הרפורמה החדשה של בנק ישראל, כיצד תשפיע על עתידם של יועצי המשכנתאות? האם זה סופם של יועצי המשכנתאות?
רפורמת בנק ישראל על בנקים למשכנתאות
15-11-2021 בנק ישראל ממשיך בשלו, עוד ועוד רפורמות ושינויים רגולטורים המשפיעים באופן ישיר על הבנקים ונוטלי המשכנתאות. אז מה הפעם?
הגבלת מימון על נכס קיים למשקיעים
06-10-2021 - בנק ישראל מנסה מזה זמן לבצע מהלכים לצנן מעט את שוק הנדל"ן - כיצד זה ישפיע על משקיעים, משפרי דיור ובנוסף, כיצד הוראות בנק ישראל ישפיעו על הגופים החוץ בנקאיים.
נתונים סטטיסטיים על הלווואות משכנתא לשנת 2021
נתונים סטטיסטיים של משכנתאות לשנת 2021 ובכל חודש נתון - מספר הלוואות, משכנתא ממוצעת, יחס החזר ממוצע ועוד
אישור עקרוני למשכנתא
05/12/2019 - מהו אישור עקרוני למשכנתא וכמה סוגי אישורים כאלו יש? מתי נכון לנו להוציא אישור עקרוני למשכנתא והמם כל המסמכים הרלוונטים אותם יהיה עלינו להכין לבנק משכנתאות טרם הפגישה בבנק.
מרווח שוק במשכנתא
מהו מרווח שוק במשכנתא והאם זה באמת נתון מקצועי או גימיק נחמד ולא יותר. יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ עושה סדר בכל נושא מרווחי שוק
גרירת משכנתא
גרירת משכנתא, מתי נכון לגרור ומתי נעדיף לוותר על התענוג? יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ מסביר על גרירת משכנתא.
מסלול פיתוי במשכנתא
מסלול פיתוי זהו מונח שמגדיר חלק מסך כולל של הלוואה שנרצה לקחת לתקופת זמן מינימאלית שמהווה כלי להשגת מחיר כסף טוב יותר לטווח הארוך על יתרת הלוואת המשכנתא ללא "מסלול הפיתוי".
סימולטור לבניית תכנית משכנתא ליועצי משכנתאות
כל מה שיועץ משכנתאות צריך בסימולטור אחד. סימולטור מתקדם ליועצי משכנתאות מבית מוטי שמואלוביץ, יועץ משכנתאות פעיל מזה 13 שנים. הסימולטור מאפשר בניית תמהיל ללקוחות, השוואה בין תמהילים, הדפסת דוחות שונים לבנקים וללקוח עצמו ועוד הרבה הרבה מעבר.
מדד תשומות הבנייה
למדד תשומות הבנייה השפעה לא קטנה על עלות העסקה. כיצד מדד תשומות הבנייה משפיע לנו על מחיר הנכס אותו אנו מעוניינים לרכוש וכיצד נחשב את עלויות תשומות הבנייה בעסקה מקבלן. יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ מסביר בסרטו זה על מדד תשומות הבנייה:
שינוי מגמה באטרקטיביות מסלולי הלוואת המשכנתא 2021
ריביות המשכנתא בשנת 2020 התאפיינו בעיקר בכדאיות של מסלול הקל"צ - קבועה לא צמודה למדד. שנת 2021 מתחילה להראות כמו שנה של הקצ"מ - קבועה צמודת מדד. הנה לכם הסבר מלא
עלויות נילוות במשכנתא
יועץ המשכנתאות מוטי שמואלביץ מסביר על חשיבות ההתייחסות לעלויות הנלוות לעסקת נדל"ן וכיצד הם משפיעים על ההון העצמי לעסקה.
ביטוח חיים ומבנה למשכנתא
אחד הקריטריונים הנדרשים לטובת קבלת הלוואת משכנתא זה עשיית ביטוח חיים למשכנתא לכל אחד מהלווים בהלוואה, כאשר המוטב הוא הגורם המממן. כמו כן, הגורם המממן דורש לבצע ביטוח מבנה.
מה הריבית שניתן לקבל על 2/3 בפריים בשילוב ריבית קבועה?
שאלת השאלות, לאחר השינוי הרגולטורי, מה הריבית שיהיה ניתן לקבל על 2/3 במסלול הפריים בשילוב ריבית קבועה שחייבים לקחת?
משכנתא הפוכה | סרטון והסבר כולל על משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה, הלוואה שבני הדור השלישי, בני 60 + יכולים לקבל לכל מטרה על חשבון נכס קיים. מה היתרונות ומהם החסרונות? כל מה שחשוב לדעת על משכנתא הפוכה.
עמלת פירעון מוקדם במשכנתא, האם שווה למחזר את המשכנתא?
כמה מאיתנו רצו למחזר את הלוואת המשכנתא שלהם על מנת לחסוך כסף או להתאים את המשכנתא למציאות בזמן נתון? כמה מאיתנו לא המשיכו בתהליך משום שעמלת הפירעון "הפחידה" אותם, או סתם כי היה נראה להם לא משתלם כל העסק הזה?
נתוני משכנתא לשנת 2020
נתוני משכנתא לשנת 2020 - נתונים היסטוריים על הלוואות המשכנתא. מהו הסכום הכולל של משכנתאות שניתנו בכל חודש נתון? מה גובה המשכנתא הממוצעת? כמה הלוואות משכנתא ניתנו בכל חודש נתון? ועוד
האם שווה למחזר עכשיו את המשכנתא או לחכות לשינוי הרגולטורי בפריים
ההגבלה על רכיב הפריים בהלוואות המשכנתא עתיד להשתנות לאחר העברת טיוטת חוזר (מסמך הכולל בתוכו הוראות ונהלים) מהמפקח על הבנקים למערכת הבנקאית
קישורים ומסמכים רלוונטיים ליועצי משכנתאות
לרשותכם טבלאות עם קישורים רלוונטיים ומסמכים רלוונטיים ליועצי משכנתאות אשר יעזרו לכם ברמת ההתנהלות מול הבנקים ומול הלקוח
לוחות סילוקין - מה עדיף שפיצר או קרן שווה?
לוחות סילוקין צורות החזר הלוואה - לוחות סילוקין חשוב שנבין כי צורות החזר ההלוואה הן לא סוגי הלוואה, אלא הדרך בו אנו בוחרים לשלם בעבור ההלוואה. סוג הלוואה, לעומת זאת, פירושו איזו הלוואה לקחנו, למשל: פריים, הלוואה צמודה מדד, משתנות, מט"ח ועוד. צורת החזר הלוואה זהו הפרמטר האסטרטגי ביותר בבניית תמהיל הלוואה. יש ארבעה סוגים עיקריים להחזר הלוואה: הלוואת בלון. הלוואת גריס. שפיצר. קרן שווה/רגיל.

רוצים שנחזור אליכם?