החזרי המשכנתא עולים...?

ל​​​​​​​פני שנה - שנתיים היה ניתן לחשב החזרי משכנתא לפי ריביות נמוכות, שמראש ידענו שלא יאריכו ימים. היום אנו מרגישים את החזרי המשכנתא שלנו עולים ולחלק גדול מאיתנו זה לא מתאים יותר. מה עלינו לעשות? מחזור משכנתא!!!
נכתב בתאריך 07/06/2014

ההחזרים החודשיים על הלוואת המשכנתא עולים? מה עלינו לעשות...

ההחזרים החודשיים על הלוואת המשכנתא שלנו עולים ומתחיל להיות מעט לחוץ? מה עלינו לעשות? כיצד עלינו לפעול...

לפני שנה - שנתיים היה ניתן לחשב החזרי משכנתא לפי ריביות נמוכות, שמראש ידענו שלא יאריכו ימים. היום אנו מרגישים את החזרי המשכנתא שלנו עולים ולחלק גדול מאיתנו זה לא מתאים יותר. מה עלינו לעשות? מחזור משכנתא!!!

גם היום זהו זמן טוב (עדיין) למחזר את הלוואת המשכנתא שלנו, אפילו אם בסה"כ אנו נשלם יותר נכון ליום מחזור המשכנתא. זה עדיף על אי עמידה בתשלומי המשכנתא.ריבית הפריים עולה, וההשפעה של עליה בריבית הפריים ביחס להחזר החודשי על המשכנתא היא גבוהה. לכן, לאלו מאיתנו שמתחילים ל"הילחץ" מההחזר החודשי עקב עלית הריבית ומכל סיבה אחרת, גשו לבנק ובקשו למחזר את המשכנתא הנוכחית לתקופה ארוכה יותר ולהוריד את ההחזר החודשי הקיים שעתיד עוד לעלות.

משכנתא היא הלוואה ארוכה אותה אנו לוקחים לרוב לתקופה של 20 - 25 שנים. עם זאת עלינו להסתכל על הלוואת המשכנתא לטווח של 5 שנים קדימה לכל היותר. ולכן הלוואה מסוג משתנה כל 5 שנים יכולה להיות פתרון טוב מאוד עבורנו בעיקר בתקופה זו שעדיין ניתן לקבל ריביות משכנתא נמוכות מהממוצע (סביב ה - 2.5%) ריבית שהיא סבירה ואפילו שהיא צמודה למדד המחירים לצרכן. בכל מקרה, לעולם לא נרצה להגיע למצב בו אנו לא עומדים בהלוואת המשכנתא משום שההתנהלות שלנו מול בנקים למשכנתאות הופכת להיות קשה בהרבה. החזרי המשכנתא מתחילים ללחוץ עלכם? תמחזרו את הלוואת המשכנתא!!! ריבית הפריים לא יותר טובה מאלטרנטיבת המשתנה כל 5 שנים נכון להיום!!! בהצלחה!

מוטי שמואלביץ',

מומחה למשכנתאות ואסטרטג להתנהלות מול בנקים

עמודים בפורטל המשכנתאות של מוטי שמואלביץ שכדאי לכם לבקר:

מחשבון משכנתא, מחשבון פוטנציאל מחזור משכנתא בלחיצת כפתור, ריביות משכנתא עדכניות
רוצים שנחזור אליכם?